سلدا

پاک کننده چند منظوره

Article

اگر به دنبال یک پاک کننده چند منظوره میگردید حتما یک دغدغه ذهنتان را مشغول کرده است و آن اینکه یک پاک کننده چند منظوره واقعا تا چه حد چند منظوره عمل مینماید. آیا واقعا میتوان تمام سطوح را با آن پاک نمود؟ آیا میتواند با همه نوع الیاف در تماس باشد؟ و یا اینکه برای هر نوع لکه ای مناسب است.در این مقاله، انواع مایعات پاک کننده و مراقبت های بهداشتی در خصوص مایعات پاک کننده چند منظوره را مورد بررسی قرار می دهیم.

خوب واقعیت این است که آنقدر تنوع سطوح , الیاف و لکه ها زیاد است که هیچ شخصی قاطعانه نمی تواند جواب دهد ولی خوب چیزی که برای مصرف کنندگان بسیار اهمیت دارد استفاده از یک پاک کننده چند منظوره واقعی, معتبر و با تکنولوژی به روز است که بتوان بر روی اکثر سطوح , الیاف و برای اکثر لکه ها به کار برد.

ممکن است دغدغه اصلی بسیاری از بانوان خانه دار، پیدا کردن یک مایع پاک کننده باشد که با استفاده از آن بتوانند همه سطوح را پاک کنند و به آشپزخانه و به محیط زندگی خود طراوت بخشند. استفاده از یک پاک کننده چند منظوره، بهترین انتخاب برای بانوان خانه دار است. ولی نکته قابل توجه این جاست که برای نتیجه گرفتن هرچه بیشتر و بهتر از این مواد، باید به پارامترهای مهم و معتبر آن نیز اشاره نمود و با مطالعه دقیق تر، بهترین پاک کننده چند منظوره را انتخاب نماییم.

1039966940051001B

توجه داشته باشید که تمام مایعات پاک کننده چند منظوره هر کدام از یک تکنولوژی خاصی بهره می برند که میتواند این تکنولوژی حتی بسیار قدیمی باشد. به طور مثال برخی از مایعات پاک کننده چند منظوره بر پایه حلال ساخته میشوند که اکثر آنها چربی بری خوبی دارند ولی خوب مشکلشان این است که به برخی از سطوح آسیب جدی میزنند مثل کدر شدن رنگهای سطوح یا حتی از بین رفتن رنگ سطوح و ... برخی دیگر بر پایه قلیائیت ساخته میشوند که آنها هم بر روی چربیها نسبتا قوی عمل می کنند ولیکن باعث آسیب به برخی سطوح مثل پوسیدگی برخی الیاف میشوند. برخی دیگر از اسیدها استفاده میکنند که در پاک نمودن سطوح جرم دار خوب عمل میکنند ولی نسبت به بسیاری از لکه ها ضعیف عمل میکنند و حتی باعث آسیب به برخی از سطوح می شوند. برخی هم از مایعات سفید کننده (بلیچ) استفاده می کنند که بر روی برخی لکه ها مثل چای و قهوه و علف و سبزیجات اثر خوبی دارد ولی می تواند اثر کم رنگ کنندگی برای برخی سطوح خصوصا الیاف داشته باشد .

به طور کلی مشکلات دیگری نیز برخی از مایعات پاک کننده چند منظوره می توانند داشته باشند مثل کف کنندگی خیلی زیاد , ایجاد گاز و یا بوی نامطبوع , عدم قابلیت استفاده روی هر سطحی یا عملکرد ضعیف و ... که باید توجه شود خیلی از این اثرات در دراز مدت و یا چند بار استفاده ظاهر می شود که برای مصرف کننده دیگر خیلی دیر محسوب می شود .

پرسش مهمی که برای بسیاری از بانوان خانه دار مطرح می شود این است که آیا واقعا با استفاده از پاک کننده چند منظوره می توان تمام سطوح را پاک و تمیز نمود یا این که صرفا استفاده از این مواد، کاری تبلیغاتی و عوام فریبانه است و چندان کارایی برای تمام سطوح ندارد. و یا پرسش دیگر این است که آیا یک پاک کننده چند منظوره توان این را دارد که با تمام الیاف موجود در تماس باشد و یا این که تنها باید از یک مدل الیاف خاص برای آن استفاده نمود و یا یک پرسش دیگر این است که ، آیا یک پاک کننده چند منظوره، هر نوع لکه ای را از هر سطحی در آشپزخانه و یا کلا در منزل پاک می کند یا خیر.

می بایست این نکته را در نظر داشته باشیم که سطوح و الیاف و انواع لک ها، بسیار متنوع و متفاوت هستند و قطع به یقین هیچ شخص یا شرکتی نمی تواند با قاطعیت هرچه تمام تر، ادعا کند که با استفاده از یک مدل پاک کننده چند منظوره، می توان بهترین نتیجه را برای تمیز کردن سطوح و یا پاک کردن لک ها گرفت. ولی تجربه نشان می دهد که مصرف کنندگان بیشتر دنبال این هستند که اگر به یک پاک کننده چند منظوره اعتماد کردند، این ماده باید معتبر و قابل اطمینان باشد و مطابق با استانداردهای فناوری روز دنیا ساخته شده باشد تا بدین ترتیب لااقل اگر برای تمامی سطوح و الیاف و لک ها کاربرد ندارد، بتوان با استفاده از آن ها اکثر لک ها را پاک نمود و به سطوح والیاف موجود در منازل و به خصوص آشپزخانه تمیزی و طراوت بخشید.

نکته قابل توجه این جا است که تقریبا تمام پاک کننده چند منظوره، از یک فناوری خاص تبعیت می کنند که البته امکان این نیز وجود دارد که این فناوری، یک فناوری جدید و نوینی نباشد و همان فناوری قدیمی باشد که در سالیان پیش برای پاک کننده ها استفاده می شود. مثلا در زمان های گذشته، بسیاری از مایعات پاک کننده چند منظوره را بر مبنای حلال می ساختند که البته ساخت این مایعات پاک کننده چند منظوره بر مبنای حلال ، خاصیت ضد چربی فوق العاده ای دارند ولی عیب اساسی آن ها این است که به بسیاری از سطوح آسیب جدی و حتی شاید جبران ناپذیر وارد می کنند. مثلا اگر این مایعات را روی سطوح کابینت ها استفاده کنید ممکن است رنگ سطح کابینت ها را به مرور تیره و کدر نموده و یا در برخی موارد ( به وِیژه مواقعی که رنگ سطح فاقد کیفیت مطلوب است ) کلا رنگ سطح را از بین ببرد. تعدادی دیگری از مایعات پاک کننده چند منظوره، بر مبنای خاصیت قلیائی ساخته می شوند. این گونه پاک کننده چند منظوره نیز خاصیت چربی بری بسیار قوی دارند اما همچنان عیب بزرگ آن ها این است که باعث پوسیدگی بسیاری از الیاف موجود در سطوح می شوند.

1039965940051001B

گونه دیگری از این مواد، بر مبنای خاصیت اسیدی هستند. این گونه از مایعات پاک کننده، چندان خاصیت چربی بری و یا پاک کنندگی لکه های قوی ندارند. ولی در عوض برای تمیز کردن سطوحی که جرم گرفته اند، فوق العاده عمل می کنند. می بایست در نظر داشته باشیم که اگر از مایعات پاک کننده چند منظوره، برمبنای اسیدی استفاده می کنیم امکان آسیب رساندن به سطوح دارای چربی و لکه خیلی بالا است.

برخی از مایعات پاک کننده چند منظوره، دارای مایعات سفید کننده یا بلیچ هستند که بلیچ خاصیت پاک کنندگی لکه هایی مثل چای و قهوه را از روی سطوح داردولی به هرحال باعث می شود که تا حدودی رنگ سطوح و به ویژه الیاف ، از بین برود.

در شرایط کلی می بایست در نظر داشته باشیم که این مایعات پاک کننده چند منظوره ممکن است به غیر از آسیب رساندن به سطوح و الیاف، معایب دیگری هم داشته باشند. از جمله دیگر معایب مواد پاک کننده چند منظوره می توان به ایجاد کف بسیار زیاد ، ایجاد تهویه نامناسب در محیط های سربسته ( مثل حمام ودستشویی) اشاره نمود و برخی از این مایعات را نمی توان روی تمام سطوح استفاده نمود و یا این که عملکرد بسیار ضعیفی روی برخی از سطوح دارند.

استفاده از برخی از مایعات پاک کننده چند منظوره، در محیط های سر بسته ای مثل حمام ودستشویی در بسیاری از موارد خطرات جانی در پی داشته و منجر به خفگی و یا آسیب به مخاط ریوی و تنفسی افراد شده است که توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است و کلا طبق اصول رعایت قوانین و مقررات بهداشتی، در زمان استفاده از مواد پاک کننده چند منظوره در محیط های سربسته می بایست همواره از سیستم تهویه مناسبی مثل هواکش و یا هود استفاده نمود که امکان رد و بدل کردن هوا از داخل به خارج فراهم باشد و از آسیب های جانی احتمالی ، تا حد امکان جلوگیری به عمل آید.

در کل پیشنهاد می شود که این مایعات پاک کننده چند منظوره را با دقت و هوشیاری هرچه بیشتر انتخاب کنید و تلاش کنید که در انتخاب خود این نکته را لحاظ کنید که مایعات پاک کننده چندمنظوره ، می بایست از تکنولوژی های نوین دنیا برخوردار باشند. با استفاده از تکنولوژی های جدید، مواد پاک کننده چند منظوره، عاری از هرگونه حلال و اسید و مواد قلیایی و یا هر ماده مخرب دیگر هستند. و حتی بهتر است در مواد پاک کننده چند منظوره انتخابی، از مایع سفید کننده یا بلیچ نیزاستفاده نشده باشد تا شما بهترین انتخاب را انجام داده باشید.

حال راه حل چیست؟ به عنوان راه حل بهتر است از یک مایع پاک کننده چند منظوره معتبر با تکنولوژی روز استفاده نمود. اغلب آنها فاقد حلال و یا اسیدها و قلیاهای قوی و یا هر ماده مضر میباشند. به طور مثال ما مایع پاک کننده چند منظوره سلدا را به شما معرفی میکنیم. که کاملا با تکنولوژی روز دنیا ساخته شده و فاقد هرگونه مایع حلال , اسید و قلیای مضر و هر گونه مایع سفید کننده (بلیچ ) میباشد.


1039960071051001B


نظافت با تمیز کننده چند منظوره سخت نیست

تمیز کننده چند منظوره یکی از محصولات کاربردی پاک کننده هاست. تولید این محصول باعث شده تمیز کردن و نظافت محیط مثل گذشته سخت نباشد. دلایل کاربردی بودن و استقبال مردم از تمیز کننده چند منظوره به چند بخش تقسیم بندی می شود که دانستن آن ها باعث می شود، شما هم اگر تا به حال از تمیز کننده چند منظوره استفاده نکرده اید به فکر خرید آن بیفتید.

بچه ها و لکه ها

یکی از دلایل دیگری که استفاده از تمیز کننده چند منظوره را واجب می کند بچه ها هستند. بچه همیشه به دنبال بازی و کشف چیز های جدیدند. وسایل و مواد و خوراکی های داخل خانه یکی از جذاب ترین موارد برای کودکان است. آن ها با بازیگوشی هایشان لکه ها و کثیف هایی را ایجاد می کنند و در دنیای خود از آن لذت می برند. استفاده از تمیز کننده چند منظوره این امکان را به پدر و مادر ها می دهد تا بدون عصبانی شدن از بازی کردن و یاد گرفتن کودک خود لذت ببرند.


1039969961051001B


صرفه جویی و پاکیزگی

همان طور که در بخش های قبل اشاره شد استفاده از تمیز کننده چند منظوره شما را از بسیاری از شوینده های دیگر بی نیاز خواهد کرد. بنا بر این شما می توانید از محل بودجه خود برای خرید مواد شوینده صرفه جویی مناسبی را داشته باشید؛ اما این صرفه جویی فقط در رابطه با مقدار هزینه ها و پولتان نیست. شما با استفاده از این تمیز کننده چند منظوره در وقتتان هم صرفه جویی می کنید و می توانید در زمان کمتری کارهای مربوط به نظافت را انجام دهید. هم چنین برخی از این تمیز کننده چند منظوره آن قدر کیفیت بالایی دارند که می توانید با اضافه کردن کمی آب به آن ها اسپری را برای مدت طولانی تری استفاده کنید؛ اما هنگام اضافه کردن آب باید به مقدار آن توجه کنید. با تمام این تفاسیر خرید تمیز کننده چند منظوره از هر لحاظ به صرفه جویی وابسته است و به انجام آن کمک می کند.

منبع:تهیه شده توسط واحد R&D سلدا