سلدا

مایع گاز پاک کن

Article

مایعات گاز پاک کن عمدتا دارای حلالها و قلیاهای بسیار قوی هستند و این موضوع برای خیلی از خانم های خانه دار با سلیقه که اجازه نمی دهند سطح گاز دچار سوختگی شدید شود خوشایند نیست.

چرا که حلالهای قوی به مرور باعث کدورت و یا آسیب رنگ اجاق گاز میشوند , همچنین قلیاهای شدید به برخی قطعات مثل قطعات آلومینیومی آسیب می زنند. و این مصرف کننده را جهت مصرف یک مایع گاز پاک کن آزرده خاطر میکند.

برخی هم به سراغ مواد شوینده دیگر میروند که چون به صورت تخصصی این محصولات تهیه نشده اند در دراز مدت به قطعات اجاق گاز آسیب میزنند. برخی نیز به مایع گاز پاک کن اعتقادی ندارند و از دستورات خانگی مثل شستشو با سرکه را مد نظر قرار می دهند و نمی دانند که چه آسیبهایی اجاقشان را تهدید مینماید.

برای داشتن خیالی راحت تنها با تهیه یک مایع چند منظوره سلدا میتوانید به نتیجه مطلوب و ایده آل برسید. در اصل با یک تیر دو نشان زده اید و خرید یک مایع چند منظوره سلدا یک مایع گاز پاک کن هم به خانه برده اید. با این روش نه تنها اجاق گاز حتی هود بالای آن و طبقات کابینت را نیز به راحتی تمیز نمایید.

عمدتا پاک نمودن چربی پلیمره شده هود ها بسیار سخت است ولی با مایع چند منظوره سلدا نه تنها سخت نخواهد بود بلکه لذت خواهید برد. فقط احتیاط نمایید که برخی از نوشته های اجاق ها ناپایدارند و با سایش زیاد حتی با آب نیز پاک میشوند. لذا بر روی اینگونه نوشته ها با احتیاط کامل عمل نمائید.


1039968937941001B


توضیحی مختصر بر مایع گاز پاک کن:

استفاده از مایع گاز پاک کن ، یکی از کاربردی ترین روش های امروزی رفع جرم و آلودگی است. گاز یکی از وسیله هایی است که همیشه در معرض جرم و آلودگی ناشی از آشپزی می باشد. برای رفع این جرم ها می توان از مواد شوینده شیمیایی و غیر شیمیایی استفاده کرد. مایع گاز پاک کن یکی از این شوینده ها می باشد. مایع گاز پاک کن به دلیل داشتن تنوع بالا و نیز نوع ساختار و ویژگی های گسترده، یکی از بهترین مایعات ضد عفونی کننده و لکه بر است. فقط باید توجه داشته باشید، در خرید مایع گاز پاک کن باید چند نکته مهم را لحاظ فرمایید. مایع گاز پاک کن به دلیل داشتن ساختارهای گسترده و متفاوت، تنوع بالایی دارند. ویژگی هایی از قبیل بو، کارایی، نوع جنس تمییز کننده و... می توانند دلایل خوبی برای تفاوت ساختاری آن ها باشند.


1039969937941001B


ویژگی های یک مایع گاز پاک کن

مایع گاز پاک کن می تواند ویژگی های بسیار زیادی داشته باشد. دلیل این تعدد ویژگی، متفاوت بودن خواسته مشتریان از یک شوینده می باشد.

خاصیت لکه بری و جرم گیری در گاز و اجاق مهم ترین عامل خرید یک شوینده می باشد. از آنجایی که یک سر آشپز دوست دارد همواره آشپزخانه ای براق داشته باشد، یک مایع گاز پاک کن باید خاصیت لکه بری قوی داشته باشد. در بسیاری موارد این جرم است که دغدغه ما می باشد. خاصیت جرم گیری مایع گاز پاک کن در کنار لکه بری بسیار حیاتی است. وجود جرم و یا مواد اضافه، از لحاظ بهداشتی نیز تأیید نمی شود. در نتیجه در آشپزخانه ها خاصیت رفع جرم و جرم گیری بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

در کنار این دو ویژگی، یک ویژگی دیگر وجود دارد که مایع گاز پاک کن ما را بسیار محبوب می کند. داشتن رایحه یک ویژگی مثبت برای یک پاک کننده است. در کنار لکه گیری و لکه بری، اضافه کردن یک رایحه خوش برای مثال مایع گاز پاک کن آشپزخانه، می تواند بسیار جذاب باشد. البته همه ی پاک کننده ها بو ندارند. در بسیاری موارد نیز این ماده، بوی نامطبوع دارد. در نتیجه باید در خرید مایع گاز پاک کن مورد نظر مان دقت کنیم.

نحوه استفاده از مایعات پاک کننده یکی از موارد مهم در میزان محبوبیت آن می باشد. مایع گاز پاک کن در آشپزخانه هایی که به صورت روزانه نظافت باید انجام شود، سهولت در انجام امور بسیار مهم است، چرا که زمان صرف شده برای انجام آن ها نیز کاهش می یابد.


1039967937941001B


تا حالا ویژگی هایی را ذکر کردیم که یک مایع گاز پاک کن باید داشته باشد. اکنون یک ویژگی مهم وجود دارد که هرچه میزان آن در یک گاز پاک کن پایین تر باشد، آن گاز پاک کن بهتر است. کم بودن میزان مواد شیمیایی یک پاک کننده هر چقدر که کمتر باشد، بهتر است. تناسب میان کارایی بالا در لکه بری و رایحه خوش با پایین بودن میزان مواد شیمیایی یک اصل در خرید این ماده است.

علاوه بر این ها ممکن است به علت پایین بودن کیفیت، مایع گاز پاک کن به جنس های دیگر آسیب رساند. سعی کنید از مایع گاز پاک کن هایی استفاده کنید که برای جنس های مختلفی از گاز و اجاق استفاده می شوند. یا حداقل از پاک کننده مربوط به گاز خودتان خریداری کنید. دلیل این آسیب زدن ها، وجود اسید ها، چند ترکیب سدیم دار و برخی باز ها می باشند. هرچه میزان این ها در یک مایع گاز پاک کن بیشتر باشد، قاعدتا آن پاک کننده مضر تر خواهد بود.

آخرین ویژگی مایع گاز پاک کن را می توان کف کنندگی آن دانست. بسیاری از پاک کننده ها با کف کردن می توانند عملکرد بهتر داشته باشند، در حالی که بسیاری از آنها بدون کف کردن، لکه و جرم را نرم کرده و می توان آن را با یک دستمال کشیدن پاک نمود.

یک مایع گاز پاک کن را چگونه می‌سنجند؟

در واقع برای توضیح این مورد، مایع گاز پاک کن باید از لحاظ فنی مورد بررسی قرار بگیرد. یک پاک کننده بر اساس فاکتور هایی سنجیده می شود و نمره ای به هر فاکتور داده می شود و در نهایت نمره میانگینی از تمام فاکتور ها برای آن ثبت می شود.

میزان تمیز کنندگی اولین فاکتور سنجش مایع گاز پاک کن است. در سنجش مایع گاز پاک کن نمره هر کدام از فاکتور ها، به یک میزان اهمیت دارد. اما قطعا از لحاظ فنی و کیفی، میزان تمیز کنندگی مهم ترین فاکتور این ماده می باشد.

عملکرد و کارایی فاکتور بعدی است. فاکتور بعدی مایع گاز پاک کن سهولت در استفاده، می باشد. که بسیار مهم می باشد. مخصوصا برای مکان هایی که به نظافت روزانه احتیاج دارند.

مورد بعدی که بسیاری از فروشندگان و استفاده کنندگان به آن اهمیت می دهند، بسته بندی و شرایط نگه دار می باشد. این مورد مخصوصا برای فروشندگان بسیار مهم است، چرا که ممکن است بازه زمانی فروش مایع گاز پاک کن طولانی باشد.


1039966937941001B


اخرین فاکتور، نسبت کارایی مایع گاز پاک کن و ویژگی های آن به قیمت پاک کننده را مشخص میکند. این فاکتور ارزش خرید نسبت به قیمت آن نام دارد.

مایع گاز پاک کن باید میزان این فاکتور ها را در بوروشور مخصوص خودش داشته باشد و با توجه به آن خریدار تصمیم به خرید می کند.

نکات کلیدی در خرید و استفاده مایع گاز پاک کن

در هنگام خرید مایع گاز پاک کن، توجه داشته باشید که مهم ترین اصل تناسب میان کارایی مورد نظر شما و نیز خصوصیات یک پاک کننده است.

ابتدا از جنس بدنه گاز یا اجاق مطلع شوید و سپس براساس این پرسش که چه پاک کننده ای به آن آسیب نمی زند؟ اقدام به خرید نمایید. در این صورت بافت رویی گاز و اجاق خراب نمی شود و رنگ آن نیز از بین نمی رود.

مورد بعدی میزان لکه بری و جرم گیری مایع گاز پاک کن است. ابتدا دقت کنید که میان لکه بری یا جرم گیری یک پاک کننده، کدام برای تان مهم تر است و بر اساس آن خرید فرمایید. اگر در مکان مورد نظر نیاز به رایحه خوش دارید مایع گاز پاک کن را نیز به لیست خواسته هایتان استفاده کنید.

اندازه شوینده بسیار مهم است. بر اساس نیاز خودتان خرید کنید. زیرا بازه زمانی نگه داری و استفاده از آن ها محدود است.

آخرین نکته این است که اگر به صورت روزانه از پاک کننده ها و همچنین مایع گاز پاک کن استفاده می کنید، حتما از پاک کننده ای استفاده کنید که میزان اسید، ترکیب سدیم دار و ... آن پایین باشد.

اسپری گاز پاک کن

اسپری های گاز پاک کن در پاک کردن و لکه بری سطوح اجاق ها و گاز ها بسیار کارامد می باشند. این پاک کننده ها خاصیت های مختلفی دارند. لکه بری، ضدعفونی کنندگی، براق کنندگی، ایجاد رایحه خوش و ... از ویژگی های یک پاک کننده خوب می باشد.

گاز های خانگی ما به خصوص گاز های استیل و اجاق های براق، نیاز به تمیز کاری دارند. برای اینکه گاز مورد نظر ما تمیز و براق باشد، از اسپری گاز پاک کن استفاده می کنیم. اسپری ها، نسل جدیدی از شوینده ها و پاک کننده ها می باشند که کار با آنها بسیار راحت است. همچنین با استفاده از اسپری گاز پاک کن در انجام تمیز کاری های خانگی زمان کمتری صرف خواهد شد. به طور کلی اسپری ها به علت داشتن ویژگی های بهتر نسبت به شوینده های دیگر، برای تمیز کاری های سطحی بسیار کارآمد می باشند. البته همیشه هم از آن ها استفاده نمی شود. برای رفع جرم و آلودگی های سخت، باید از جرم گیر ها و پاک کننده های قوی تر استفاده کرد.

1039963550051001B

یک اسپری گاز پاک کن خوب چه ویژگی هایی دارد؟

اسپری گاز پاک کن باید چند ویژگی داشته باشند تا یک پاک کننده خوب محسوب شوند.

بوی خوش و رایحه مطبوع یکی از ویژگی های محبوب اسپری گاز پاک کن می باشد. کد بانو ها در حین انجام امور خانه دوست دارند، بوی خوشی از خانه بازتاب شود. وجود رایحه در اسپری های پاک کننده، این امکان را فراهم می کند. این رایحه ها گرفته شده از میوه ها و گیاهان معطر هستند.

لکه بری و تمیز کنندگی یکی از ویژگی های ثابت تمام شوینده ها می باشد. اکثر شوینده های دنیا خاصیت لکه بری دارند. اما اسپری گاز پاک کن به طور خاص این ویژگی را الویت قرار داده اند. ممکن است که یک اسپری گاز پاک کن ویژگی های زیادی داشته باشد. اما این ویژگی ها در همه ی پاک کننده ها وجود نخواهند داشت، در صورتی که لکه بری معمولا در همه ی اسپری ها ثابت می باشد.

خاصیت بعدی، براق کنندگی می باشد. براق کنندگی به خصوص برای گاز های استیل و شیشه ای و نیز اجاق های براق بسیار مهم می باشد. این ویژگی معمولا در اسپری گاز پاک کن به صورت یک ویژگی اضافه (آپشن) وجود دارد. هر اسپری پاک کننده ای این ویژگی را ندارد. برای مثال پاک کننده سطوح چوبی به این ویژگی نیازی ندارند.

بسیاری از لکه ها مانند چربی ها، بسیار سخت پاک می شوند. شوینده های اسپری مانندی وجود دارند که این کثیفی ها را در زمان کوتاهی پاک می کنند. دلیل این موضوع این می باشد که این پاک کننده ها، به چربی نفوذ می کنند و آنها را نرم می کنند و با یک دستمال کشیدن کار کثیفی ها تمام می شود. البته خیلی از اسپری گاز پاک کن باعث ایجاد خوردگی در سطوح می شوند. برای همین شما باید از کمپانی های به نام خریداری نمایید.

مهندسین صنایع شیمیایی، در این زمینه در تلاش هستند که اسپری گاز پاک کنی تولید کنند که فاکتور های مهمی داشته باشد. برای مثال همواره تلاش مهندسین این صنعت بر این موضوع می باشد که پاک‌ کننده در زمان کمتری یک کثیفی را پاک نماید. یا همیشه در تلاش هستند که سهولت در استفاده از محصول را بالا ببرند.

این موضوع که اسپری گاز پاک کن ما کف کننده‌ است یا خیر بسیار مهم است. اسپری های کفی معمولا در تمیز کردن آلودگی های سطحی موفق تر هستند. وجود کف بر نرم شدن کثیفی های یک گاز بسیار موثر است.

هر پاک کننده ای خطرناک است و باید از پاشیده شدن شوینده به دهان، چشم و... پرهیز کرد. اما شما می توانید محصولی را خریداری فرمایید که میزان مواد شیمیایی آن بسیار پایین باشد.

در نهایت اسپری گاز پاک کن باید دارای مجوز رسمی از سازمان دارو و غذا باشد. چرا که این مجوز یعنی، پاک کننده مورد نظر کنترل شده بوده و فاکتور های مختلف آن از حد معینی بیشتر یا کمتر نمی باشند.

1039965550051001B

نحوه استفاده از اسپری گاز پاک کن

برای استفاده از اسپری گاز پاک کن، باید آن را در فاصله 20 سانتی گاز قرار دهید. سپس خوب تکان دهید. این کار باعث می شود اسپری گاز پاک کن ترکیبات آن به حالت اولیه برگردد. چند بار اسپری زده و سپس با دستمال گاز را تمیز کنید. توجه داشته باشید ممکن است اثرات کثیفی روی گاز، به آسانی پاک نشوند. در این صورت شما باید مقدار بیشتری از اسپری گاز پاک کن استفاده کنید و زمان دستمال کشیدن را نیز افزایش دهید. این تکرار باعث نرم شدن کثیفی می شود و سپس می توان به راحتی آن را پاک نمود. یک نکته مهم را فراموش نکنید. بین دو مرحله اسپری زدن و دستمال کشیدن باید تا 120 ثانیه صبر کنید. این کار به اسپری گاز پاک کن این امکان را می دهد که لکه ها و کثیفی ها را نرم کند و کثیفی ها راحت تر پاک شوند.

1039966550051001B

اسپری گاز پاک کن را با چه رنج قیمتی بخریم؟

امروزه اسپری گاز پاک کن تنوع بالایی دارد و این تنوع بالا تعدد ویژگی را موجب می شود. در این شرایط ما با نام و نشان های زیادی سر و کار خواهیم داشت. کمپانی های مطرحی در سراسر دنیا به تولید پاک کننده و شوینده مشغول هستند. از مارک های معتبر و جهانی ترکیه گرفته تا نام های ایرانی که امروزه در بازار جای خود را گرفته اند.

اسپری گاز پاک کن، بر اساس مارک خود یک رنج قیمتی دارند. شرکت ها، این اسپری ها را بسته به اینکه بسته بندی چند میلی لیتری دارند، قیمت گذاری می کنند. برای مثال یک مارک معتبر ترکیه ای، با حجم 750 میلی لیتر، با قیمت 22 هزار تومن در بازار های ایران به فروش می رسد. البته در ایران پاک کننده های بسیار خوبی نیز تولید می شود. به طور مثال، یکی از پاک کننده های ایرانی با حجم 120 میلی لیتر، با قیمت 42 هزار تومن به فروش می رسد. به طور کلی در میان مارک های با کیفیت بازار، قیمت اسپری گاز پاک کن از 5 هزار تومن شروع می شود و تا بالای 100 هزار تومن نیز ادامه پیدا می کند.

1039967550051001B

یک نکته کلیدی در خرید اسپری گاز پاک کن

اجاق ها و گاز ها ممکن است دچار کثیفی ها و لکه های مختلفی شوند. این کثیفی ها ممکن است سخت باشند. گاهی ممکن است دغدغه ما لکه بری اجاق نباشد. به این منظور، ما برای خرید یک اسپری گاز پاک کن باید دو تا سه ویژگی مد نظر مان را انتخاب کنیم و سپس از میان محصولات، پاک کننده مورد نظر خود را خریداری نماییم. این کار باعث می شود که اسپری کارایی مورد نظر ما را داشته باشد.

منبع:تهیه شده توسط واحد R&D سلدا