سلدا

مایع کف شوی

Article

حتما پیش آمده که زمان تمیز نمودن سطوح کف منزل و راه پله ها با یک مایع کف شوی, با موارد بسیار زیادی روبرو شده اید.

یا پس از شستشو رد کف کفش شما مانده است و یا سطح چسبنده و یا لیز و یا لزج شده است. و یا از تمیزی و براقیت لذت نبرده اید و حتی ممکن است به سرعت سطوح خاک گرفته و کثیف شوند.

برای حل تمام مشکلات می توانید با تهیه یک مایع چند منظوره سلدا به عنوان یک مایع کف شوی به راه حلی بی دردسر و مناسب برسید.

فقط کافیست مایع چند منظوره سلدا را به میزان نصف استکان در چهار لیتر آب رقیق نمائید و بر روی سطح بپاشید و سپس با یک دستمال و یا طی سطح را تمیز و خشک نمائید. توجه داشته باشید پس از استفاده از هر مایع کف شوی سطح را کاملا خشک نمائید.

اگر با سلدا کف زمین را به روش گفته شده تمیز نمائید , دفعات بعد تمیز کنندگی بسیار راحت خواهد شد زیرا سلدا دارای خاصیتی است که نه تنها سطح کف زمین را براق می کند بلکه یک لایه محافظ نیز برای تمیز شدنهای بعدی ایجاد می نماید.

مایع چند منظوره سلدا را به عنوان مایع کف شوی روی تمام سطوح مثل گرانیت , کاشی , سرامیک , مرمر , موزائیک و ... به راحتی استفاده نمائید.

حتما توجه کنید مایع جرم گیر را به اشتباه به جای چند منظوره به عنوان مایع کف شوی روی سنگ مرمر و گرانیت استفاده نکنید.

توضیح مختصر در رابطه با مایع کف شوی

برای شست و شوی کف، مواد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. مایع کف شوی یکی از مواد می باشد. با توجه به اینکه جنس کف ممکن است متنوع باشد، در نتیجه نوع مایع کف شوی نیز متنوع خواهد بود.

مایع کف شوی را به طور مختصر اینگونه می توان تعریف نمود: یک مایع شست و شوی کف می باشد، که در ساختار آن آنزیم هایی به کار رفته اند. این آنزیم ها متناسب با نوع کف، باعث سهولت در شست و شو می شوند. برای مثال کف شوی مناسب برای سرامیک با سنگ های دیگر متفاوت است.


1039966147941001B


ویژگی های این ابزار

مواد شوینده، در روند شست و شو تغییرات مهمی ایجاد می کنند. برای مثال در بسیاری مواقع برای دستگاه های شست و شوی کف، اصطکاک باید بسیار پایین باشد. مایع کف شوی مخصوصی وجود دارد که به علت ساختار مناسب خودش، اصطکاک تولید نمی کند و وسیله شست و شو به راحتی می تواند کار کند.

در مواردی هم به مایع کف شویی احتیاج داریم که کف نکند. یا بهتر است بگوییم به مقدار خیلی کمی کف کند. در این حالت مایع شوینده ای نیز داریم که این خواسته مان را برآورده کند. دلیل این مورد این است که کف بیش از حد به سیستم دستگاه های شست و شو آسیب می رساند. در نتیجه ما به مایع کف شویی با کف کنندگی پایین نیاز داریم.

رایحه مطبوع، یکی از ویژگی های اساسی یک مایع کف شوی است. بسیاری از این مایعات رایحه ندارند، اما برخی مایعات نیز رایحه خوشی دارند. این رایحه بعد از خشک شدن کف نیز تا مدت ثابتی، از کف ترشح می شوند.

خاصیت میکروب زدایی و ضد عفونی کنندگی یک مایع کف شوی مهم ترین ویژگی آن می باشد. مقدار میکروب زدایی در هر مایع کف شوی متفاوت است. مطمئنا ضد عفونی کنندگی در کنار رایحه یک ترکیب خاص برای جلب مشتری می باشد. توجه داشته باشید که در هر مایع کف شویی غالبا ضد عفونی کنندگی ملاک نیست. برای بالا بردن میزان آلودگی زدایی، باید میزان آنزیم ها و برخی مواد شیمیایی نیز در این مایع بالا برده شود. این مورد با اکثر جنس سنگ ها سازگاری ندارد. علاوه بر آن در بسیاری کسب و کار ها نیاز به شست و شوی کف داریم، این در حالی است که در همین مکان میزان مواد شیمیایی باید بسیار پایین باشد. به این دلیل است که میزان PH یک مایع را بر روی بسته بندی آن یاد داشت می کنند. آشپزخانه ها، سی سی یو و آی سی یو و... از این جمله مکان ها می باشند. همچنین در برخی مکان ها به علت استفاده از سنگ های گران قیمت مانند مرمر، حفظ و نگه داری از آن بسیار مهم است. در چنین حالتی باید در استفاده از مایع کف شوی دقت کرد.

بسیاری از این مواد ترکیب های خاصی دارند. بابونه، ریحان و... از جمله موادی هستند که در این ترکیب ها به کار برده می شوند.

شیوه استفاده یکی دیگر از ویژگی های مایع کف شوی است که باعث جلب مشتری می شود. به عبارت دیگر سهولت در استفاده از مایع کف شوی بسیار مهم است. این ویژگی تا جایی حائز اهمیت است که بسیار مواد شوینده، بدون نیاز به شست و شو تولید می شوند.

می توان خاصیت لکه بری و لکه گیری را، به طور مشترک با خاصیت ضدعفونی‌، مهم ترین ویژگی یک مایع کف شوی دانست. خاصیت لکه بری یک مایع کف شوی در کنار ویژگی های دیگر آن، یک مکان تمیز و خوش بو را مهیا می کند. با توجه به اینکه در چه شرایطی از مایع کف شوی استفاده می کنیم، هر کدام از ویژگی های ذکر شده می تواند بر دیگر ویژگی ها اولویت داشته باشد. اما در کل هر مایع شوینده ای، این ویژگی ها را دارا می باشد.

تناسب میان مکان و استفاده مایع کف شوی

با توجه به این موضوع که یک مکان می تواند شخصی یا صنعتی باشد، محل کسب یا خانه باشد، کف آن می تواند جنس های مختلفی داشته باشد. گاهی گران قیمت بودن یا حساس بودن جنس سنگ های کف ساختمان مهم است. در بسیاری مواقع یک مکان عاری از هرگونه اضافات شیمیایی نیاز داریم. با توجه به این موضوعات برای شست و شوی کف می توان از مایع کف شوی مناسب استفاده کرد. تنوع بالای این مایعات باعث ایجاد سردرگمی در خرید آن می شود. اما از طرفی هم مشکلات ذکر شده در بالا را نیز حل می کند.


1039967147941001B


بهترین راه خرید مایع کف شوی

برای خرید یک مایع کف شوی مناسب بهترین راه این است که متناسب با موارد ذکر شده از جمله مکان، نوع ساختمان، جنس کف ساختمان و ... مایع را انتخاب کنیم. اما بالا بودن تعداد برند های خارجی و داخلی این محصولات همواره دلیلی برای سردرگمی خریداران می باشد. بهترین راه برای خرید یک محصول خوب، شناخت در رابطه با کمپانی و محصول مورد نظر است. شما می توانید برای شناخت بیشتر یک مایع کف شوی به مشخصات درج شده بر روی آن مراجعه کنید و از اطلاعاتی مانند، مقدار آنزیم های آن ، چه آنزیم هایی در ساختار آن به کار برده شده است، چه موادی در ترکیب این مایع وجود دارند و میزان شیمیایی بودن و گیاهی بودن آن و... اطمینان حاصل فرمایید. این شناخت دقیق باعث می شود، خطرات و پیامد های ناشی از استفاده از مایع کف شوی کاهش یابد و هیچ آسیبی به کف ساختمان وارد نشود.


1039968147941001B


راهنمای استفاده از محصولات شوینده

بیشتر مواد شوینده از جمله مایع کف شوی، به شیوه ای تولید می شوند که استفاده ای راحت داشته باشند. برای مثال مایع کف شوی ممکن است پر کف یا کم کف باشد، به صورت شست و شویی باشد یا نیازی به شست و شو نداشته باشد. در نتیجه بهتر است نکات اصلی در استفاده از مایع کف شوی یا هر ماده شوینده ای را یاد بگیرید.

در استفاده از مواد شوینده حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید. استفاده از وسایل شست و شو، امروزه باعث سهولت در شست و شو شده اند. وسایل الکتریکی و مکانیکی مخصوصی جهت شست و شوی کف وجود دارند که می تواند به شما کمک کنند.

منبع:تهیه شده توسط واحد R&D سلدا