سلدا

مایع پاک کننده چند منظوره

Article

آیا عبارت مایع پاک کننده چند منظوره محصول خاصی را در ذهن شما تداعی می کند؟ آیا دوست دارید با داشتن یک مایع پاک کننده چند منظوره واقعی بتوانید تمام سطوح منزل را پاک نمایید و از تمیزی منزل خود لذت ببرید؟

ما برای پیشنهاد میخواهیم یک مایع پاک کننده چند منظوره واقعی و پیشرفته به نام سلدا را به شما معرفی نمائیم که تمام سطوح قابل شستشوی منزل خود مثل روز اول تمیز نمائید. تمامی سطوح مثل انواع کاغذ دیواری قابل شستشو , انواع دیوار قابل شستشو, انواع میز , کمد , یخچال , کابینت, سطوح زمین , گاز , هود و یا هر سطح قابل شستشوی دیگر در منزلتان را تمیز نموده و لذت ببرید.

این عمل بسیار برای شما مقرون به صرفه و راحت است زیرا شما تنها یک محصول خریده و تنها یک محصول در قفسه خود نگهداری می کنید. آنهم محصولی که از بسیاری از جهات ایمن است و خیال شما را از بابت خیلی مسائل راحت می نماید.

مایع پاک کننده چند منظوره سلدا آنقدر چند منظوره محسوب می شوند که برخی از مصرف کنندگان ظرفهایشان را نیز با آن تمیز مینمایند.

این محصول با گذاردن یک سطح نامرئی بر روی سطوح پاکیزگی های بعدی را بسیار راحت مینماید و باعث دیرتر کثیف شدن سطوح می گردد.

مایع چند منظوره چه کاربردهایی دارد و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

امروزه تمیز بودن منزل و محیط کار یا حتی اتومبیل، به یکی از مهمترین دغدغه های افراد تبدیل شده است. معمولا هر کدبانویی تمایل دارد، منزلی تمیز و از هر جهت بی عیب و نقص داشته باشد. با گسترش زندگی شهر نشینی و تمایل بیشتر بانوان به اشتغال، شاید فرصت کمتری برای انجام امور منزل برای افراد باقی بماند. از این رو استفاده از راهکارها و موادی که که سرعت و کیفیت کار یک بانو در کار منزل افزایش می دهند بسیار مهم تر از قبل به نظر می رسد. امروزه مایع چند منظوره یکی از کاربردی ترین شوینده هایی هستند که هر بانویی قطعا برای انجام کارهای منزل به آن نیاز دارد. مایع چند منظوره انواع و کاربردهای مختلفی دارند. حتما شما هم مجبور شدید انواع پاک کننده های چند منظوره مختلف را امتحان کنید تا بتوانید نوعی را مناسب نیاز شماست را پیدا کنید. نکات مخلتفی برای انتخاب مایع چند منظوره وجود دارد، که بهتر است با آنها آشنا شویم. در اینجا انواع مایع چند منظوره را برای شما توضیح می دهیم.


1039968840051001B


مایع چند منظوره بر پایه حلال

این نوع مایع چند منظوره قدرت چربی بری فوق العاده ای دارد. در این نوع شوینده ها معمولا از حلال هایی استفاده می شود که چربی ها را در خود حل می کنند. این شوینده ها برای پاک کردن سطوح چرب مثل گاز و هود بسیار گزینه خوبی هستند اما مشکل عمده آنها این است که به برخی سطوح آسیب می رسانند و موجب کدر شدن رنگ آنها و یا حتی آسیب های جدی به رنگ وسایل شما می شوند. پس اگر از این نوع از مایع چند منظوره استفاده می کنید بهتر حواستان به محلی که از آن استفاده می کنید، باشد.

مایع چند منظوره قلیایی

این نوع شوینده ها هم مانند مایع چند منظوره بر پایه حلال برای پاک کردن سطوح چرب بسیار مناسبند، با این تفاوت که آسیب کمتری به سطوح و رنگ ها می زنند، از این رو می توانند گزینه مناسب تری برای استفاده شما در منزل باشند. البته مایع چند منظوره قلیایی به دلیل خاصیت خورندگی خود گاهی سبب پوسیدگی برخی وسایل می شوند. پس برای وسایل و محل هایی که نسبت به مواد قلیایی حساسند نباید استفاده شود.


1039969840051001B


مایع چند منظوره اسیدی

اسیدها بدلیل خاصیت خورندگی و حل کنندگی خود همیشه می توانند به عنوان یکی از پاک کننده های خوب برای همه سطوح و لکه ها باشند، اما اگر قدرت اسیدی یک محلول کنترل شده نباشد می تواند آسیب زیادی به وسایل شما وارد کند. در واقع در این حالت استفاده از مایع چند منظوره نتیجه عکس برای شما دارد. یکی از بهترین کاربردهای مایع چند منظوره اسیدی برای تمیز کردن سطوح جرم دار مثل کاشی و سرامیک و سرویس های بهداشتی است. این نوع شوینده ها به راحتی تمام جرم ها را از سطوح شما پاک می کنند ولی شاید در پاک کردن تعدادی از لکه ها نتوانند موفق عمل کنند.

مایع چند منظوره با خاصیت بلیچینگ

همانطور که می دانید پاک کردن برخی لکه ها مثل اثر باقی مانده از برخی میوه ها و چای و قهوه کار آسانی نیست و شما مجبورید راههای مختلفی را برای پاک کردن آنها امتحان کنید. در این بین ممکن است لباس یا فرش شما آسیب زیادی ببیند. مایع چند منظوره با خاصیت بلیچینگ معمولا برای این منظور بسیار مناسب است. این نوع شوینده ها به راحتی لکه های خاص مثل لکه چای، قهوه و ... را برای شما تمیز می کنند. این نوع مایع چند منظوره گاهی به عنوان مایع سفید کننده نیز شناخته می شود. اما ایراد آنها این است که موجب آسیب جدی به رنگ الیاف لباس شما می شود و ممکن است رنگ آنها را تغییر دهد. این نوع پاک کننده ها بیشتر برای سطوح و الیاف بی رنگ یا سفید استفاده می شوند.

انتخاب مایع چند منظوره مناسب

همانطور که در بالا مشاهده کردید مایع های چند منظوره انواع مختلفی دارند. علاوه بر این، مایع چند منظوره نباید خیلی کف کند، بوی نامطبوعی را تولید کند و یا برای سلامتی انسان مضر باشد. زیرا برخی از این شوینده ها با تولید گازهای نامطبوع سبب آسیب های جدی به سیستم تنفسی و یا اندام هایی مانند کبد وکلیه شما می شوند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تولید شوینده ها نیز بسیار پیچیده تر از گذشته شده است. هر شرکتی معمولا از یک تکنولوژی خاص برای تولید مواد شوینده خود استفاده می کند. به گونه ای که بسیاری از شرکت های تولید کننده مواد بهداشتی در صدد یافتن فرمولاسیون های جدید برای تلفیق تمام خصوصیات بالا هستند، تا بتوانند مایعی چند منظوره ای را تولید کنند که علاوه بر داشتن تمام کاربردهای بالا، کمترین آسیب را به وسایل و الیاف شما وارد کند. یعنی بتواند علاوه بر تمیز کردن تمام سطوح، مانع تغییر رنگ، خوردگی یا کدر شدن آنها شود.

چگونه باید شوینده مناسب خود را پیدا کنیم؟

متاسفانه آسیبی که بسیاری از این شوینده ها به وسایل شما میزنند، در دفعات اول مشخص نیست و به مرور زمان نشان داده می شود. پس بهتر است قبل از استفاده از هر نوع مایع چند منظوره، ابتدا خوب در مورد آن تحقیق کنید تا نتیجه عکسی پس از استفاده از آن مشاهده نکنید. شوینده هایی که با تکنولوژی روز دنیا ساخته می شوند و اغلب فاقد حلال و اسید و یا مواد قلیایی مضر و فاقد خاصیت بلیچینگ هستند، بهترین گزینه برای تمیز کردن منزل، محل کار و یا هر چیزی که شما می خواهید مثل روز اولش بدرخشد، هستند.


1039960940051001B