سلدا

مایع لکه بر مبل

Article

مایع لکه بر مبل چیست

بسیارند کسانی که مبلمان گرانقیمتی خریداری کرده و توقع دارند سالیان سال از آن استفاده کنند و پس از مدتی که کثیف شد سراغ یک شوینده میروند و یا حتی با یکی سرویس دهندگان تمیزی منازل تماس میگیرند ولی...

کمتر کسی است که دقت کند اگر مایع شوینده مناسب نباشد می تواند باعث پوسیدگی و کم شدن عمر روکش مبلمان شود. این در حالیست که این پوسیدگی فورا اتفاق نخواهد افتاد که مصرف کننده متوجه اثرات شوینده نامناسب شود. باید توجه شود عوامل بسیاری در طول عمر مبلمان موثر است مثل:

نحوه استفاده: اگر مبلمان تحت فشار ناگهانی و یا زیاد قرار گیرد الیاف روکش مبلمان تحت کشش قرار گرفته و عمر آن کم میشود.

ریخته شدن مایعات نظیر مواد شیمیایی: ریخته شدن مایعات میتواند باعث کمتر شدن عمر آن گردد حتی در صورت ریختن آب خالص نباید بر روی مبل خیس نشست زیرا باعث خرابی اسفنج مبلمان میشود.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید: نور مستقیم خورشید به مراتب باعث کم رنگ شدن و پوسیدگی روکش مبلمان می شود.

استفاده از مایع پاک کننده نامناسب: اگر از یک مایع پاک کننده نامناسب استفاده شود میتواند باعث تسریع در پوسیدگی آن شود پس برای پاک کردن لکه ها حتما باید از یک مایع لکه بر مبل مناسب و مطمئن استفاده نمود.

توجه کنید موارد دیگری نظیر دمای هوا , رطوبت و ... نیز در طول عمر مبلمان موثر است.

ولیکن با تمرکز با یک مایع لکه بر مبل مناسب, پیشنهاد ما به شما تهیه مایع چند منظوره سلدا است که شما با خرید مایع چند منظوره سلدا یک مایع لکه بر مبل نیز تهیه کرده اید که ایمنی شستشو و لکه بری مبلمان شما را به ارمغان می آورد.

توجه کنید در برخی موارد جنس روکش مبلمان از نوع نا مرغوب تهیه می شود. پس قبل از شستشوی کامل یک نقطه نامحسوس را تست کنید و از کیفیت رنگ مبلمان خود مطمئن شوید.


1039964047941001B


یکی از لوازم مهم در تمام منازل، مبلمان ها هستند که نقش زیادی در ظاهر دکوراسیون دارند و نمادی جهت نشان دادن تمیزی و آراستگی منزل به حساب می آید. مبلمان ها معمولا به خاطر استفاده زیاد و نشستن افراد مختلف بر روی آن، خیلی زود کثیف می شوند که این کثیفی ها، ظاهر آنها را تحت تاثیر قرار داده و نمای زشت و ناخوشایندی را ایجاد می کند. این مشکل زمانی حادتر می شود که رنگ مبلمان ها روشن هم باشد. تمیز کردن مبلمان ها یکی از سخت ترین کارهای موجود در خانه است و در صورتی که به شکلی اصولی و صحیح انجام نشود، می تواند موجب پخش شدن لکه یا آلودگی در تمام سطح مبل و آسیب به تار و بود پارچه نیز گردد. در این شرایط معمولا با صرف هزینه ای نسبتأ بالا، مبلمان را به مبل شویی ها و مراکز مربوط به شستشوی این نوع لوازم می سپارند. اما راه بهتری هم هست، استفاده از مایع لکه بر مبل یکی از روش های مطمئنی است که برای تمیزکردن انواع پارچه های مبلی، توصیه می شود. با استفاده از مایع لکه بر مبل، بدون هیچگونه نگرانی از باقی ماندن کثیفی و یا آسیب به پارچه، می توانید مبل های خود را نظافت کنید.

ویژگی های مایع لکه بر مبل

همانطور که میدانید مبلمان ها در جنس ها و مدل های متفاوتی در بازار وجود دارند که از میان آنها، مبلمان های پارچه ای، هم زودتر از سایر مدل ها دچار کثیفی می شوند و هم اینکه تمیز کردن و شستشوی آنها تاحدودی سخت تر است. علت، سطح پرزدار و شیارهای موجود در پارچه این نوع مبلمان ها است که موجب می شود در اثر استفاده زیاد و یا ریختن نوشیدنی ها، مواد به شیارهای پارچه نفوذ کرده و شستن آن سخت شود. در این شرایط استفاده از مایع لکه بر مبل، راهکاری اساسی برای پاک کردن مبلمان های پارچه ای محسوب می شود. از فواید مایع لکه بر مبل، امکان شستشوی تمیز این وسایل بدون هرگونه آسیب به الیاف و یا تغییر در رنگ آنها است.

از ویژگی های مهم مایع لکه بر مبل، عدم استفاده از ترکیبات اسیدی در آن است که موجب می شود در هنگام کار، دست ها و حتی الیاف پارچه مبل، آسیب نبینند. قدرت پاک کنندگی مایع لکه بر مبل به گونه ای است که امکان پاک کردن یک لکه را حتی دو روز پس از ایجاد شدن آن، خواهد داشت. اما در صورتی که یک لکه کهنه باشد، باید مدت زمان بیشتری را صرف کرد تا بتوان آن را به خوبی از سطح مبل برطرف نمود. یکی دیگر از ویژگی های مایع لکه بر مبل، امکان استفاده از آن هم برای شستشوی دستی است و هم اینکه می توان در ماشین لباسشویی و در بخارشو نیز از آنها بهره برد که در ادامه، هریک از این موارد را، شرح خواهیم داد. قدرت مایع لکه بر مبل به حدی است که برای پاک کردن انواع تیرگی های ناشی از قهوه، چای، جوهر خودکار و هرگونه لکه های سمج دیگر کاربرد دارد.


1039966047941001B


مراحل استفاده از مایع لکه بر مبل با مایع لکه بر مبل

به طور کلی مراحل تمیز کردن مبلمان، توسط مایع لکه بر مبل شامل موارد زیر می شود:

• مرحله تست بر روی پارچه

اگر مبلمان شما دارای رنگ خاصی است و نگران هستید که استفاده از مایع لکه بر مبل، در رنگ و یا بافت آن تاثیر منفی داشته باشد، بهتر است گوشه ای از مبل را که در معرض دید نیست با مقداری از این مایع، تست کنید. پس از ده دقیقه تکه ای از یک دستمال حوله ای کاغذی را بر روی محل آغشته به مایع لکه بر مبل فشار داده و در صورت مشاهده رنگ پارچه مبل، شستن باقی نواحی را متوقف کنید.

• استفاده توسط ماشین لباسشویی

در صورتی که لکه های پارچه مبل شما معمولی و ناشی از استفاده مداوم بوده باشد، مایع لکه بر مبل چیزی در حدود 60 میلی لیتر و اگر کثیفی های مبل سرسخت تر باشد دوبرابر این اندازه را به همراه مقدار کافی از پودر ماشین را در لباسشویی ریخته و آن را روشن کنید.


1039965047941001B


• استفاده دستی

شما می توانید به دو صورت از مایع لکه بر مبل برای شستشوی دستی مبلمان خود استفاده کنید. در روش اول مقداری از مایع لکه بر مبل را با آب مخلوط کرده و محل مورد نظر را با آن بشویید و در روش دوم، می توانید مقدار مناسب از مایع را بر روی یک تکه اسفنج ریخته و محل مورد نظر را خوب بسابید. وقتی محل لکه ها خوب تمیز شد توسط یک دستمال تمیز، کف ها را جمع کنید.

• شستن لکه های قدیمی و سرسخت با مایع لکه بر مبل

برای پاک کردن لکه های قدیمی مبلمان، روش شستشو کمی متفاوت است. برای این کار مقدار مناسب از مایع لکه بر مبل را در محل لکه ها ریخته و اجازه بدهید چند لحظه به همین حالت بماند. پس از چند دقیقه، محل مورد نظر را با دستمال خوب پاک کرده و اگر بازهم اثر آن برطرف نشده بود، مجدد امتحان کنید.

• استفاده توسط بخارشوی

ابتدا مقدار کافی از مایع لکه بر مبل را با آب مخلوط کرده و آن را در مخزن بخارشوی بریزید. سپس مخلوط آب و مایع پاک کننده را توسط سری بخارشو در تمام نقاط مبل، پخش کنید. به آرامی سر مایع لکه بر مبل را در سطح مبل بچرخانید تا توسط بخار گرم ایجاد شده و برس سر بخارشو، تمام لکه ها از بین رفته و تمیز شود. اگر بخارشوی شما قابلیت جمع کردن کف را داشت که توسط آن مجددأ تمام کف سطح مبل را جمع کنید در غیر اینصورت با کمک یک حوله یا دستمال نخی تمیز، تمام کف حاصل از مایع لکه بر مبل را جمع کرده و اجازه بدهید تا خشک شود.

نکات مهم برای استفاده از مایع لکه بر مبل

• برخورد این مایع با چشم ها می تواند حساسیت زا باشند.

• از استفاده مایع لکه بر مبل برای چرم، ابریشم و پشم خودداری شود.

• مایع لکه بر مبل، برای استفاده در سطوح فلزی مناسب نخواهد بود.

• بهتر است از قرار دادن مایع لکه بر مبل در معرض نور آفتاب خودداری کنید.

• دستورالعمل های موجود در بطری مایع پاک کننده را پیش از استفاده، خوب مطالعه کنید.

منبع:تهیه شده توسط واحد R&D سلدا