سلدا

مایع جرم گیر

Article

اطلاعاتی در مورد مایع جرم گیر

با دیدن نام مایع جرم گیر بر روی محصولات شاید اکثر مصرف کنندگان ناخود آگاه یاد جوهر نمک بیافتند.

ولی وقت آن رسیده است که بدانید همانند اکثر محصولات که با پیشرفت تکنولوژی دچار تحول شده اند مایعات جرم گیر نیز متحول شده اند به طوری که در کشورهای پیشرفته تقریبا دیگر مایعات قدیمی منسوخ شده اند. امروزه اگر یک مایع جرم گیر با تکنولوژی پیشرفته و به روز ساخته شده باشد میتواند ایمن پر قدرت و با مصرف راحت باشد.

امروزه با رشد و پیشرفت صنایع، در صنعت تولید محصولات بهداشتی نیز تغییراتی به وجود آمده که می توان گفت ساختار آنها به طور کلی تغییر کرده و ساختار جدیدی پیدا کرده اند.


1039962937941001B


از مهمترین شوینده ها که بسیار کاربردی است و تقریبا همه ی ما از آن استفاده میکنیم، مایع جرم گیر است. جرم گیرها انواع مختلفی دارند که در این میان مایع جرم گیر سلدا از بهترین و شاخص ترین نوع جرم گیر ها می باشد. با توجه به اینکه ترکیبات غیر اصولی مایع های جرم گیر میتواند سلامت انسان را به خطر اندازد، تصیم گرفتیم تا در این مقاله به بررسی ویژگی مناسب ترین نوع جرم گیر در بازار یعنی مایع جرم گیر سلدا بپردازیم، با ما همراه باشید.

یکی از مشکلات و ایرادات مایع های جرم گیر در گذشته استفاده از ترکیبات جوهر نمک و کلر بود که اکنون به لطف پیشرفت در این صنعت کاملا تغییر کرده است. در مایع جرم گیر سلدا از هیچ گونه جوهر نمک و کلر استفاده نشده است. این ویژگی باعث میشود تا این مایع جرم گیر رایحه مطلوب و مناسبی داشته باشد.

همانطور که پیش تر گفتیم در ساخت این محصول از هیچ گونه کلر و جوهر نمک استفاده نشده است و فاقد هرگونه حلال در می باشد. این ویژگی باعث می شود تا مایع جرم گیر سلدا در دسته شوینده های بهداشتی دوست دار محیط زیست قرار بگیرد و هیچ گاز سمی از خود متصاعد نکند.

توجه داشته باشید یک مایع جرم گیر برای از بین بردن رسوبات حاصل از سختی آب طراحی میشود و باید در جای مناسب خودش مصرف شود. اکثرا دیده میشود که این رسوبات رنگی شده اند مثل زرد , قرمز , نارنجی و ... که این به دلیل وجود برخی یونهای فلزی و مواد معدنی در این رسوبات هست.

لذا توجه کنید که مایع جرم گیر را در جای مناسب خودش در سطوح لعابی سرویسهای بهداشتی استفاده کنید و از مصرف بر روی سنگهای رسوبی مثل سنگهای مرمر پرهیز کنید چرا که سنگهای مرمر تشکیل شده از رسوباتی نظیر رسوبات آب هستند.

اگر مایع جرم گیر شما مانند مایع جرم گیرسلدا یک محصول پیشرفته و به روز باشد میتوانید شیر آلات آب را نیز به راحتی تمیز و آبکشی نمایید.

برای مصرف مایع جرم گیر سلدا نیازی به ترس نیست و به راحتی پس از چند ثانیه از پاشش مایع به سطح, آن را با اسکاچ و یا فرچه تمیز و براق نمائید.

توجه داشته باشید همیشه یک مایع جرم گیر مناسب در منزل داشته باشید و نگذارید رسوبات خیلی کهنه و قدیمی و ضخیم شوند و با تمیز کردن مرتب سرویسهای بهداشتی از نظافت و بهداشت محیط کاملا لذت ببرید.

جالب است بدانید مایع جرم گیر سلدا از تکنولوژی نفوذ با سرعت بالا بهره میبرد و با این تکنولوژی شما از پاکیزگی با سرعت بالا لذت خواهید برد.


1039963937941001B


در گذشته مشکلات و بیماری های زیادی برای افراد به علت استفاده از مواد شیمیایی مضر در ساخت این شوینده های بهداشتی به وجود می آمد اما اکنون بدون کوچک ترین نگرانی میتوانید از این نوع جرم گیر با خیال راحت استفاده کنید.

مایع جرم گیر سلدا به نوعی ساخته شده است که قدرت پاک کنندگی بالایی دارد و میتواند به خوبی رسوبات آب را از سطوح مختلف پاک کند.

اما ویژگی های مایع جرم گیر سلدا در همین جا تمام نمی شود، به کمک مایع جرم گیر سلدا میتوانید تمامی سطوح لعابی مانند سرویس های حمام و بهداشتی را در کسری از ثانیه و به راحتی پاک کنید.

همچنین ترکیبات استفاده شده در ساخت مایع جرم گیر سلدا به طوری است که کوچکترین آسیبی به آهن آلات و اشیاء استیل نمی زند به همین جهت میتوانید از آن برای نظافت و پاکیزگی شیرآلات خود نیز از آن استفاده کنید.

همانطور که گفتیم فرمول ساخت مایع جرم گیر سلدا کاملا استاندارد و مهندسی شده است به همین جهت برخلاف سایر شوینده ها و جرم گیر های دیگر در صورت استفاده مکرر هیچ گونه خوردگی و پوسیدگی در لوله ها ایجاد نمی شود.

ویژگی منحصر بفرد مایع جرم گیر سلدا این است که باعث حفاظت از لوله ها میشود و ترکیب آن جرم موجود در سطح را به صورت محلول روان ایجاد کرده که باعث خروج راحت جرم از محیط میشود.

مایع جرم گیر سلدا در دو اندازه یک کیلویی یا 1000 گرمی و 10 کیلویی ساخته و تولید میشود که شما باتوجه به نیاز خود میتوانید آن را تهیه کنید.


1039964937941001B


ویژگی جالبی که ممکن است از شنیدن آن شگفت زده شوید این است که مایع جرم گیر سلدا ساخت کشور عزیزمان ایران است. مایع جرم گیر سلدا به واسطه کیفیت بالا و رعایت استاندارد های روز اروپا در تولید، توانسته جایگاه مناسبی در بازارهای خارجی نیز بدست آورد.

در ادامه به معرفی تیتروار مهمترین ویژگی های مایع جرم گیر سلدا میپردازیم:

• رایحه و بوی مطبوع

• حفظ سلامت لوله ها

• عدم رنگ دهی به سطوح و اشیاء مختلف

• فاقد هرگونه ماده شیمیایی مضر

• فاقد کلر و جوهر نمک

• غلظت مناسب

• چربی زدایی بالا

• قابلیت پاک سازی لکه های قدیمی

• عدم استفاده از انواع حلال در ساخت

در زمان استفاده از مایع جرم گیر سلدا مانند سایر مایع های جرم گیر باید نکات ایمنی مختلفی را رعایت کنید که برخی از این نکات عبارتند از:

• استفاده از انواع برس و وسایل شست و شو

• در زمان شست و شوی محیط راه های ورود هوا را باز گذارید

• در زمان استفاده از مایع جرم گیر سلدا بهتر است از دستکش و ماسک های مناسب استفاده کنید

طیف استفاده از مایع جرم گیر سلدا اصلا محدود نیست و از آن میتوانید برای پاک سازی و شست و شو و جرم گیری شیرآلات، سرامیک و سطح، دیوار با هرنوعی از پوشش، سرویس حمام و توالت و... استفاده کنید. در ساخت مایع جرم گیر سلدا از تکنولوژی سیلیکون استفاده است. ساخت شوینده به این طریق باعث می شود تا مایع جرم گیر سلدا بتواند به راحتی در رسوبات، جرم ها و چربی ها نفوذ کند و شست و شو ساده ای را برای شما پدید آورد. غلظت مناسب مایع جرم گیر سلدا باعث میشود تا با مقدار کمی از این محصول بتوانید با چربی ها و رسوبات کهنه مقابله کنید و در نبرد با این آلودگی ها پیروز شوید.


1039965937941001B


ویژگی های یک مایع جرم گیر قوی

یک مایع جرم گیر برای اینکه در تمیز کردن سطوح و شیرآلات قوی عمل کند، باید چند فاکتور مهم داشته باشد. این فاکتور های مهم هر کدام برای از بین بردن آلودگی ها و میکروب ها، بالا بردن سطح مقاومت لوله ها در برابر موارد مهاجم یا جلوگیری از خوردگی می باشند.

اثر آب و دیگر موارد بر نقاط مختلف خانه ممکن است متفاوت باشد. به این جهت تاثیر این موارد بر لوله ها در دراز مدت متفاوت می باشد. برخی لکه های سخت دربازه زمانی بلند مدت به وجود آمده اند، مایع جرم گیر با داشتن خاصیت پاک‌کنندگی قوی می تواند این لکه ها را پاک کند. خاصیت پاک کنندگی اعتبار یک جرم گیر محسوب می شود.

ظروف همواره در معرض جرم قرار می‌ گیرند. یک مایع جرم گیر قوی باید خاصیت جرم گیری بالایی داشته باشد. دو خاصیت جرم گیری و تمیز کنندگی در کنار هم مصالحی پاک را به ارمغان می آورند.

رسوبات همیشه برای لوله ها دردسر ساز بوده اند. یک مایع جرم گیر خوب باید از بین برنده رسوبات مختلف باشد. این ویژگی بسیار مهم است. دلیل آن است که رسوبات تصویری زشت از نقاط مختلف خانه می سازند.

در یک ساختمان، قسمت های بسیاری از جمله آشپزخانه، سرویس بهداشتی و دیگر نقاط در خطر رسوبات، کثیفی ها و لکه ها هستند. تنوع کثیفی ها، رعایت نظافت آن ها مشکل ساز می کند. به نظر شما می توان برای هر کدام از کثیفی ها از پاک کننده متفاوتی استفاده کرد؟ خب قطعا این مورد باعث افزایش دو چندانی هزینه های ما می شود. مایع جرم گیر باید قادر باشد تمامی کثیفی های یک ساختمان را پاک کند.

معمولا مایع جرم گیر بر خلاف دیگر شوینده ها نیازی به خاصیت براق کنندگی ندارند. از آن جایی که هدف اصلی این شوینده ها جرم های سخت هستند، براق کنندگی از ویژگی های آنان نمی باشد.

موارد بسیار زیادی ممکن است باعث جرم گرفتن یک وسیله یا مکان شوند. یک مایع جرم گیر ممتاز باید قدرت بالایی در از بین بردن عامل گرفتن جرم این مکان ها نیز داشته باشد. بسیاری از آلودگی ها در صورتی که پاک نشوند، دوباره شروع به تولید جرم می کنند.

صنایع تولید مواد شوینده مانند مایع جرم گیر ، همواره در تلاش هستند که نمونه هایی بهتر تولید کنند. مهندسین این رشته همواره با ترکیب آنزیم ها و عنصر های خاص در تلاش هستند که یک پاک کننده و مایع جرم گیر با قدرت بالا و کارکردی راحت تولید کنند. نمونه از این شوینده ها، پاک کننده های اسپری، ژله ای، مایع، جامد و... می باشند. برای هرکدام از این ها نحوه کار با آن متفاوت خواهد بود.

مایع جرم گیر به دلیل این که در خاصیت جرم گیری قوی تر از شوینده های دیگر عمل می کند بسیار محبوب است. این شوینده ها تنها شوینده هایی می باشند که جرم گیری را به صورت اختصاصی انجام می دهند. در بیشتر مایع جرم گیر ها، ویژگی رایحه چندان جدی وجود ندارد. دلیل این است که بیشتر مکان های استفاده این محصول نیاز به رایحه چندانی ندارد.


1039964961051001B


بسیاری از پاک کننده ها را در شرایطی باید استفاده کرد که سطح مکان مورد نظر خشک می باشد. در این صورت نتیجه بهتری در عملکرد خود دارند.

مایع جرم گیر معمولا به صورت مایع می باشند، اما جرم گیر های جامد و اسپری نیز در بازار وجود دارد. در بسته بندی های رنگی مخصوصی نگه داری می شوند. این رنگی بودن و نیز عایق بودن آن در نگه داری این مایع جرم گیر در دراز مدت بسیار تاثیر گذار است. چرا که بسته بندی آن ها از جنس خاصی از پلاستیک است که منعکس کننده نور می باشد. همچنین عایق بودن آن نسبت به هوا عامل بعدی در عدم فاسد شدن آن در دراز مدت است.

تمامی این ویژگی ها برای مایع جرم گیر ضروری هستند و به ما کمک می کند یک مایع جرم گیر قوی داشته باشیم. دقت فرمایید که یک جرم گیر ممکن است تمام این ویژگی ها را نیز داشته باشد، اما مهم ترین خاصیت آن جرم گیری است.

جمع بندی نهایی

با توجه به موقعیت جغرافیایی و محل زندگی ممکن است انواع مختلفی از جرم، کثیفی و چربی را تجربه کرده باشید. این جرم ها و چربی های تمام محیط خانه و محیط کار را فرا میگیرند و برای شست و شوی آنها باید از مایع جرم گیر سلدا استفاده کنید. در طول مقاله با ویژگی های و مزایای خارق العاده مایع جرم گیر سلدا آشنا شدیم و گفتیم که باتوجه به اینکه مایع جرم گیر سلدا محصولی ایرانی است اما در ساخت آن از استانداردهای اروپایی استفاده شده است.

در ساخت و تولید مایع جرم گیر سلدا از تکنولوژی سیلیکون استفاده شده شده که این ترکیب میتواند نهایت پاکیزگی را برای شما به ارمغان بیاورد. همچنین گفتیم ویژگی منحصر بفرد مایع جرم گیر سلدا عدم استفاده از ترکیبات جوهر نمک و کلر در ساخت است باعث می شود که استفاده مکرر از آن در دراز مدت هیچگونه بیماری تنفسی و پوستی برای شما ایجاد نکند. ویژگی دیگری که باعث بی رقیب کردن مایع جرم گیر سلدا در میان شوینده های بهداشتی شده است این است که از جرم گیر سلدا میتوانید برای تمامی پاکیزگی تمامی سطوح استفاده کنید.

به کمک مایع جرم گیر سلدا میتوانید تمامی جرم ها و چربی های کهنه سطوح مختلف از شیرآلات گرفته تا کاشی و سرامیک و سرویس حمام و دستشویی را به خوبی و به بهترین کیفیت پاکیزه کنید. بنابراین توصیه میکنیم تا اگر تا کنون از مایع جرم گیر سلدا استفاده نکرده اید، یکبار این جرم گیر بی نظیر را امتحان کنید و پس از استفاده از آن خواهید دید که مایع جرم گیر سلدا یکی از بهترین جرم گیرهای موجود در بازار است و در مقایسه با جرم گیر های خارجی نیز مایع جرم گیر سلدا از کیفیت بالاتری برخوردار است.

منبع:تهیه شده توسط واحد R&D سلدا