سلدا

مایع توالت شوی

Article

در قدیم بسیاری از خانه داران برای تمیز نمودن محیط سرویسهای بهداشتی از سایش استفاده میکردند که بعدها پودرهای پاک کننده پا به عرصه حضور گذاشتند تا در تمیز کردن این محیطها به خانه دارن کمک کنند.

ولیکن مشکل اساسی این پودرها سایش سطح و سختی کار بود. سایش سطح باعث میشد تا براقیت سطوح لعابی به مرور از بین رفته و سطوح کاملا کدر شوند. به همین علت مایعات توالت شوی پا به عرصه حضور گذاردند در ابتدا به دلیل معایب این مایعات انتخاب بین مایع توالت شوی و پودر های توالت شوی بسیار سخت بود چراکه پودرها سطوح را خش دار و کدر میکردند و همچنین مصرف آنها بسیار سخت بود. در عین حال مصرف مایع توالت شوی به دلیل تکنولوژی پایین آن دارای مشکلات بسیار زیاد مثل اثرات خوردگی بسیار بالا , استفاده از مواد مضر برای سلامت پوست , بوی بسیار بد که باعث آزار مصرف کننده میشد, قدرت پاک کنندگی نا مناسب و ... باعث شدند که در ابتدا مصرف کنندگان به پودرهای توالت شوی وفادار بمانند و به سمت مایع توالت شوی گرایش پیدا نکنند.

ولیکن با پیشرفت تکنولوژی مایع توالت شوی مرحله به مرحله دچار پیشرفت شد به طوری که در کشورهای پیشرفته تقریبا میشه گفت مایع توالت شوی جایگزین پودر آن شده است.

امروزه در ایران هنوز هستند مصرف کنندگانی که به پودرهای توالت شوی وفادارند ولیکن این مصرف کنندگان علیرغم کدر شدن سطوح لعابی سرویسهای بهداشتی و سختی مصرف هنوز گرایشی به سمت مایع توالت شوی پیدا نکرده اند.

این به آن دلیل است که در بازار ایران هنوز مایعات توالت شوی فراوانی وجود دارند که با تکنولوژی پائین و قدیمی تولید میگردند و مصرف کنندگان پودر وقتی حتی یکبار از این مایعات نامرغوب استفاده کردند دوباره برگشتند سراغ پودرهای توالت شوی.

در نظر داشته باشید که امروزه نباید به یک مایع توالت شوی با تکنولوژی بالا صرفا مایع توالت شوی گفت بلکه فراتر از آن از آنها حتی برای پاک کردن روشوئی ها, وانها, شیر آلات استیل , سینک های ظرف شوئی استیل و کاشی های لعابی می توان به کار برد.

مصرف کنندگان پودرهای سرویسهای بهداشتی فقط کافیست یکبار مایع جرم گیر سلدا را به عنوان مایع توالت شوی امتحان کنند تا دیگر برای همیشه گرایش مصرف خود را تغییر دهند.

مایع جرم گیر سلدا یک محصول است که در کنار تمام خواص آن یک مایع توالت شوی بسیار پیشرفته محسوب میشود.

شست و شوی سرویس های بهداشتی

سرویس های بهداشتی یکی از مکان هایی می باشند که رعایت نظافت آن اجباری است. شروع انواع بیماری های میکروبی و باکتریایی، از توالت ها می باشد. این مواد همان پاک کننده ها می باشند. مایع توالت شوی، از جمله موادی است که در ضد عفونی کنندگی سرویس های بهداشتی و نیز شست و شوی آنها به ما کمک می کند. یک مایع توالت شوی می تواند ویژگی های خاصی داشته باشد و بر روی یکی از این ویژگی ها به صورت مخصوص مانور دهد. به همین دلیل است که در تبلیغات مواد شوینده، مهم ترین ویژگی آن عنوان می شود.


1039963940051001B


ویژگی های یک پاک کننده قوی

یک پاک کننده سرویس بهداشتی باید ضد عفونی کنندگی بالایی داشته باشد، یعنی مایع توالت شوی باید آنزیم های پاک کنندگی قوی داشته باشد. دلیل این است که در یک ساختمان، امکان کثیف شدن سرویس بهداشتی بیش از قسمت های دیگر می باشد.

بوی نامطبوع یکی از بد ترین موارد ممکن در دستشویی و حمام است. بسیاری پاک کننده ها به صورت اسپری یا مایع، حاوی رایحه هستند. این رایحه پس از شست و شو توسط مایع شوینده، شروع می شود و تا مدتی ادامه می یابد.

خاصیت لکه بری و تمیز کردن، برای سرویس بهداشتی بسیار مهم است. مایع توالت شوی ممکن است در جهت تمیز کردن کاسه توالت فرنگی و سنتی، کف سرویس و سایر قسمت ها باشد. پس بسیار مهم است که لکه های موجود بر دیوار، کاسه ها و کف زمین زدوده شوند.

البته مایع شوینده در برخی موارد نوعی جرم گیر است. به این صورت که فقط عمل جرم گیری و ضد عفونی کنندگی را انجام می دهد. به همین دلیل گاهی اوقات از مایع توالت شوی در باز کردن لوله ها نیز استفاده می شود. زیرا قابلیت جرم گیری بالایی دارند. وجود اسید های قوی در آن ها باعث می شود، که میکروب هایی که بر سر راه آن ها هستند، توسط آن ها حمل شوند و اینگونه محل آلودگی پاک خواهد شد.

البته خاصیت جرم گیری در سرویس های بهداشتی مورد توجه بیشتری قرار می گیرد. معمولا برای ایجاد رایحه خوش در سرویس های بهداشتی از پاک کننده های هوا استفاده می شود.

یکی از تفاوت هایی که یک مایع توالت شوی با دیگر مواد شوینده دارد، این است که مایع توالت شوی نسبت به آن ها یک ماده شیمیایی قوی است، در حالی که مایعات شوینده آشپزخانه باید میزان مواد شیمیایی و اسید های آن پایین باشند.

خاصیت ضد باکتریایی، به نحوی یک زیر مجموعه برای خاصیت ضدعفونی کنندگی، مایع توالت شوی می باشد. اما همه پاک کننده ها این خاصیت را ندارند. خاصیت ضد باکتریایی برای جلوگیری از مبتلا به بیماری های ناشی از باکتری بسیار موثر است.

البته به جز این مواد شوینده، یک سری مواد شوینده هم در سرویس بهداشتی وجود دارد. صابون های گوناگون و شامپو ها و... به صورت مایع و جامد، شوینده های شیمیایی هستند که در نظافت یاری رسان هستند.

ویژگی های یک پاک کننده سرویس بهداشتی

به طور معمول یک مایع توالت شوی دارای ساختاری شیمیایی با آنزیم های پاک کننده قوی است. یکی از تفاوت های این شوینده با دیگر شوینده ها، مقدار مواد شیمیایی حاضر در ترکیب آن ها از جمله اسید ها می باشد.

مایع توالت شوی در بسته بندی های متنوعی پخش می شود. بسته بندی های خیلی کوچک چند گرمی تا بسته بندی های چند کیلویی، محدوده اندازه بسته بندی یک مایع توالت شوی می باشد.

کمپانی های بسیار زیادی در سراسر دنیا از جمله ترکیه، در صنعت تولید شوینده های درجه یک فعالیت می کنند. در کشور ایران هم چند برند معتبر تولید شوینده وجود دارد.

مایع توالت شوی هم مانند سایر پاک کننده ها و شوینده ها دارای بارکد مخصوص شرکت سازنده می باشد.

یکی از مهم ترین ویژگی های یک مایع توالت شوی نحوه استفاده از آن است. بعد از نوع ساختار یک مایع توالت شوی، مهم ترین ویژگی سهولت در کار با مایع توالت شوی می باشد. در گذشته به دلیل استفاده از شوینده هایی که کار با آن ها سخت بود، مردم بسیار اذیت می شدند. عدم کف کردن، نیاز به سایش زیاد، مقاومت کم در برابر آب و... از مهم ترین مشکلات شوینده ها بود. امروزه به دلیل سهولت در کار با شوینده ها و مایع توالت شوی، این مشکلات برطرف شده است. در کار با انواع مایع توالت شوی می توان به راحتی و با یک دستمال کشیدن کار نظافت را انجام داد. وسایل نظافت از دیگر مواردی هستند که کار نظافت با مایع توالت شوی را راحت کرده اند.


1039961940051001B


چند نکته در رابطه با یک شوینده

مایع توالت شوی دارای اسید های فراوانی می باشد. اسید هایی از جمله اسید فلوریک، اسید کلریک، اتانول و... در ترکیب یک مایع توالت شوی یافت می شوند. در نتیجه این مواد باید دور از دسترس اطفال نگه داری شوند.

معمولا مایع توالت شوی در دمای 10 تا 40 درجه نگه داری می شود. نوع بسته بندی آن مناسب دمایی در این محدوده می باشد و با توجه به محکم بودن بسته بندی می توان از نشتی و... اطمینان حاصل کرد.

قاعدتا تنوع مایع توالت شوی بالا می باشد. شما برای خرید یک مایع توالت شوی می توانید از مایع توالت شویی استفاده کنید که مورد تایید سازمان دارو و غذا قرار گرفته است و مجوز های لازم را کسب کرده است.

جنس کاسه توالت و نوع بافت رویی آن، یکی از موثر ترین علل انتخاب یک مایع توالت شوی می باشد. به این دلیل که ما باید از مایع توالت شویی استفاده کنیم که به سنگ و کاسه توالت آسیب نرساند و آن را خراب نکند.

از بسته بندی هایی استفاده کنید که متناسب با اندازه استفاده شما می باشند. چرا که شرایط نگه داری سخت و نیز بازه زمانی محدود آن ها، خرابی این محصول را به دنبال دارد.

همچنین شما می توانید برای اطمینان از خرید خودتان و اصل بودن یا نبودن این محصول، از نرم افزار های بارکد خوان استفاده نمایید. یکی از مهم ترین اصول در خرید یک شوینده دست شویی، سهولت و نحوه استفاده است. در نتیجه متناسب با کارایی مد نظرتان محصولی را انتخاب نمایید که به آسانی قابل استفاده باشد.

منبع:تهیه شده توسط واحد R&D سلدا