سلدا

مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک

Article

بی شک این نگرانی برای همه وجود دارد که محیط سرویس بهداشتی را با چه چیزی تمیز کنند که علاوه بر راحت بودن کاملا تمیز شود و درعین حال از همه مهمتر سطوحی مثل سطوح کاشی و سرامیک آسیب نبیند و یا کدر نشود.

لذا خانه داران در جستجوی یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک مناسب هستند که همه مزایای گفته شده را دارا باشد.

بعضی ها هم از نگرانی جوهر نمکها به سراغ پودرهای مخصوص این موارد می روند که پس از مدتی به دلیل سائیدگی و خش افتادن سطوح کاشیها پشیمان شده و سراغ یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک میروند که گهگاه باز نمیتوانند انتخاب درستی داشته باشند.

بهترین راه حل از نظر اقتصادی و راحتی مصرف و ایمنی, انتخاب یک مایع جرم گیر با کارائی و ایمنی بالا است که بتواند چند منظوره عمل نماید و نقش یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک را به خوبی ایفا نماید.

این بدان معناست هم صرفه اقتصادی را برای مصرف کننده به همراه دارد زیرا با خرید یک محصول یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک را با خود به خانه می برد. و هم اینکه ایمنی را برای مصرف کننده به همراه دارد ایمنی می تواند هم برای کاشی و سرامیک منزل باشد و هم می تواند برای سلامتی مصرف کننده در محیط بسته سرویسهای بهداشتی و حمام باشد.

در نهایت مصرف کنندگان جهت پرهیز از هرگونه مشکل در تصمیم گیری می توانند با انتخاب مایع جرم گیر سلدا یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک بسیار مرغوب را باخود به خانه ببرند و بدون هیچگونه نگرانی به آن اعتماد کنند. پس برای تمیز نمودن کاشی و سرامیک, تنها مایع جرم گیر سلدا را بر روی سطوح لعابی ریخته و پس از چند ثانیه با یک فرچه و یا اسکاچ آن را تمیز نموده و آبکشی نمائید. این نظافت راحت سطوح شما را برای شستشوی راحت بعدی آماده می نماید.


1039967940051001B


چرا باید از مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک استفاده کنیم؟

یک ساختمان دارای فضا های بسیاری می باشد که همگی نیاز به نظافت دارند. از نمای ساختمان گرفته تا شیرآلات و کف ساختمان، همگی در معرض آلودگی می باشند. گرد و غبار، اثرات پا، زباله های ریز، حشرات و دیگر موارد، همگی باعث کثیف شدن کف زمین و قسمت های دیگر خانه می شوند. برای تمیز کردن کف خانه ها از مواد شوینده استفاده می کنیم. کف خانه ممکن است از جنس چوپ، سنگ، سرامیک، سیمان و... باشد. در این صورت نوع مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک برای هر کف متغیر است. برای کف های چوبی، بیشتر از مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک اسپری استفاده می کنیم. اما برای کف هایی از جنس سرامیک و کاشی، در انتخاب مایع تمیز کننده دست مان باز تر است. نظافت کاشی و سرامیک، به دلیل داشتن قابلیت شست و شو راحت تر می باشد.

از چه مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک استفاده کنیم؟

در خانه هایی که کف آن از جنس سرامیک و کاشی است، می توانیم از مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک استفاده کنیم. قاعدتا نوع کثیفی سرامیک در شرایط مختلف، متفاوت است. پس با توجه به کثیفی به وجود آمده، باید از مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک مخصوص استفاده کنیم.

یکی از ویژگی های یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک ساختمان، براق کنندگی می باشد. پاک کننده ها معمولا این ویژگی را ندارند. اما پاک کننده های شیشه، شیرآلات و کف زمین این خاصیت را دارا می باشند. خاصیت براق کنندگی برای یک پاک کننده کف، بسیار مهم است. دلیل این است که کف زمین خیلی کمتر از شیرآلات، کاسه های دست شویی و... دچار جرم و کثیفی های سخت می شود. گرد و غبار یکی از کثیفی های اصلی یک کف است. در چنین شرایطی برای تمیز کردن کف ساختمان باید از یک براق کننده استفاده کنیم.

یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک باید دارای قدرت پاک کنندگی بالایی باشد. در خانه هایی که از فرش استفاده نمی شود سرامیک ها بیشتر در معرض کثیف شدن می باشند. در چنین شرایطی باید از یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک قوی استفاده کنیم.

کف ساختمان همانند سرویس بهداشتی، بیشتر از هر مکانی در معرض باکتری ها و میکروب ها می باشد. میکروب ها و باکتر ها عامل اصلی بیماری ها هستند. برای از بین بردن این باکتری ها و میکروب ها، از اسپری ها و مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک ضد باکتریایی استفاده می کنیم. ضد باکتریایی بودن یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک، در شیمیایی بودن و میزان آنزیم های آن تاثیر می گذارد. اما استفاده از این شوینده ها در کف چندان خطرناک نیست.

شرایط نگه داری مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک چندان سخت نیست. طراحی بسته بندی مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک به گونه ای است که منعکس کننده نور هستند و نسبت به هوا ایمن هستند. چنانچه یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک در شرایط دمایی خنک نگه داری شود، از نور به دور باشد و در پوش آن ها گذاشته شود، هیچ رخ داد شیمیایی بین پاک کننده و مولکول های مهاجم صورت نمی‌ گیرد. در نتیجه فاسد شدن آن به تعویق می افتد.


1039968940051001B


یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک خوب، می بایست ترکیبی از ویژگی های ضد عفونی کنندگی، پاک کنندگی و براق کنندگی بالا را دارا باشد. رایحه، ویژگی آخری است که یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک باید داشته باشد. وجود رایحه طبیعی ناشی از میوه و گیاهان خوش بو در یک پاک کننده، در محبوبیت بالای آن بسیار تاثیر گذار است. وجود ترکیبات موثر در نگه داری کیفیت جنس سرامیک در یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک به حفظ و نگه داری از یک سرامیک بسیار کمک می کند.

سازگاری یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک با جنس کف ساختمان، باعث می شود رنگ سرامیک ها ثابت بماند و جنس آن ها خراب نشود. این مورد برای سنگ های قیمتی نیز بسیار حیاتی است. در چنین شرایطی باید از پاک کننده ای متناسب با جنس ساختمان استفاده نمود.

قلیایی بودن یک پاک کننده کف و نیز وجود حلال های قوی در مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک باعث می شود که سرامیک ها دچار خورندگی نشوند و تمامی لکه های چربی و روغنی پاک شوند و گرد و غبار به داخل منافذ سرامیک نفوذ نکند.

از چه برندی استفاده کنیم؟

در صنعت تولید پاک کننده ها، شرکت های معتبر دنیا همواره در تلاش هستند تا با شیوه های نوین و ابتکاری، محصولات بهتری خلق کنند. در کشور ایران هم مارک های متنوعی با کیفیت نسبتا خوبی ارائه می شوند. با وجود چنین نام های معتبری، سوء استفاده کنندگان نمونه های تقلبی این محصولات را روانه بازار می کنند. شما برای خرید یک پاک کننده اصل می توانید از بارکد روی محصول استفاده کنید.

نکات اصلی در استفاده از یک پاک کننده

در استفاده از یک پاک کننده باید از اصول استفاده صحیح پیروی کنید. استفاده از دستکش و ماسک، اولین اصل در استفاده از مواد شیمیایی می باشد. پاک کننده ها نیز از این موضوع مبرا نیستند.

نحوه استفاده از پاک کننده ها متفاوت می باشد. ابتدا از روی بروشور، مشخصات بسته بندی و... نحوه استفاده از پاک کننده را یاد بگیرید و برحسب آن از پاک کننده استفاده کنید.

از مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک مختص به جنس سنگ کف ساختمان استفاده کنید. تا کیفیت و رنگ سرامیک و کاشی حفظ شود و از طرفی تمیز کننده مورد نظر ما کارایی مناسبی داشته باشد. به علاوه، وجود جرم و لکه های روغنی باید از پاک کننده های مخصوصی استفاده کنید.


1039969761051001B


برای خرید یک مایع تمیز کننده کاشی و سرامیک خوب چه باید کرد؟

برای خرید یک شوینده قوی باید تناسب میان نوع پاک کننده با جنس کف را در نظر بگیریم. برای مثال وقتی جنس کف ساختمان سیمانی است دیگر به صرفه نیست از پاک کننده های اسپری استفاده کنید یا برای کف هایی از جنس چوب های حساس نمی توانیم از شوینده هایی استفاده کنیم که نیاز به شست و شو داشته باشد. انتخاب نوع کارایی مد نظر ما (شامل: جرم گیری، براق کنندگی، پاک کنندگی یا ضد باکتریایی) بسیار مهم است. البته اکثر مواد شوینده، تعدادی از ویژگی های ذکر شده را دارند. اما در مواردی ممکن است ویژگی مد نظر ما را نداشته باشند. در این صورت باید دقت کنید که پاک کننده ای که انتخاب می کنید، ویژگی مد نظر شما را داشته باشد. در چنین شرایطی یک پاک کننده قوی خواهید داشت و می توانید، کار نظافت را به خوبی انجام دهید.

مهم ترین خصوصیات یک مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی

یک پاک کننده سرویس بهداشتی باید روی ویژگی ضد عفونی کنندگی آن به شدت مانور داده ‌شود، یعنی مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی باید دارای آنزیم های پاک کنندگی قوی باشد. چرا که در یک ساختمان، امکان کثیف شدن سرویس بهداشتی بیشتر از هر قسمت دیگری می باشد.

خاصیت لکه بری و تمیز کردن، برای سرویس بهداشتی بسیار مهم است. مایع توالت شوی ممکن است در جهت تمیز کردن کاسه توالت فرنگی و سنتی، کف سرویس و سایر قسمت ها باشد. پس بسیار مهم است که لکه های موجود بر دیوار، کاسه ها و کف زمین زدوده شوند.

یکی از تفاوت های مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی با دیگر مواد شوینده این است که مایع تمیز کننده سرویس های بهداشتی نسبت به آن ها یک ماده شیمیایی قوی هستند، در حالی که مایعات شوینده آشپزخانه باید میزان مواد شیمیایی و اسید های آن پایین باشند. چرا که در سرویس ها به خاصیت میکروب ضدایی بالایی نیاز داریم، اما برای قسمت هایی از خانه مانند آشپزخانه مقدار مواد شیمیایی موجود بر ظروف، میزها، شیرآلات و... باید پایین باشد.

البته مایع شوینده، در برخی موارد نوعی جرم گیر است. به این صورت که فقط عمل جرم گیری و ضد عفونی کنندگی را انجام می دهد. به همین دلیل گاهی اوقات از مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی به عنوان لوله باز کن نیز استفاده می شود. زیرا قابلیت جرم گیری بالایی دارند. وجود اسید های قوی در مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی باعث می شود، که حمل کنندگی میکروب هایی که بر سر راه آن ها هستند، را به راحتی انجام دهد و اینگونه محل آلودگی پاک خواهد شد.

البته خاصیت جرم گیری با مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی در سرویس های بهداشتی مورد توجه بیشتری قرار می گیرد. معمولا برای ایجاد رایحه خوش در سرویس های بهداشتی از پاک کننده های هوا استفاده می شود.


1039967761051001B


دبوی نامطبوع یکی از بد ترین موارد ممکن در دستشویی و حمام است. مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی به صورت اسپری یا مایع، حاوی رایحه هستند. این رایحه پس از شست و شو توسط مایع شوینده، تا مدتی باقی می‌ ماند .

خاصیت دیگر ضد باکتریایی می باشد، این ویژگی به نحوی یک زیر مجموعه برای خاصیت ضدعفونی کنندگی، مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی می باشد. اما هر پاک کننده ای این خاصیت را ندارند. خاصیت ضد باکتریایی برای جلوگیری از مبتلا به بیماری های ناشی از باکتری بسیار موثر است.

البته به جز این مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی ، یک سری مواد شوینده دیگر نیز در سرویس بهداشتی وجود دارد. مواد شوینده دست و صورت، مواد شوینده دهان و دندان و... همگی جزو شوینده های سرویس های بهداشتی هستند.

ویژگی های یک مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی

به طور معمول یک مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی دارای ساختاری است که آنزیم های پاک کننده قوی دارا می باشد. یکی از تفاوت های این شوینده با دیگر شوینده ها، وجود اسید های بسیاری قوی در آن می باشد. در این شوینده ها، اسیدها و باز های قلیایی خاصی به کاربرده می شود.


1039968761051001B


مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی در بسته بندی های متنوعی پخش می شود. بسته بندی های چند گرمی تا بسته بندی های چند کیلویی، محدوده اندازه بسته بندی یک شوینده سرویس بهداشتی می باشد.

یکی از مهم ترین ویژگی های یک مایع تمیز کننده سرویس بهداشتی نحوه استفاده از آن است. بعد از نوع ساختار این ماده شیمیایی، مهم ترین ویژگی سهولت در کار با آن می باشد. در گذشته به دلیل استفاده از شوینده هایی که کار با آن ها سخت بود، مردم بسیار اذیت می شدند. عدم کف کردن،مقاومت کم در برابر آب، نیاز به سایش زیاد و... از مهم ترین مشکلات شوینده ها بود. امروزه به دلیل سهولت در کار با شوینده ها، این مشکلات برطرف شده است. در کار با انواع شوینده های شیمیایی می توان به راحتی و با یک دستمال کشیدن کار نظافت را انجام داد.

منبع:تهیه شده توسط واحد R&D سلدا