سلدا

مایع تمیز کننده شیر آلات

Article

مایع تمیز کننده شیر آلات

بابت شیر آلات منزل خود چقدر هزینه کرده اید؟ آیا دوست دارید همیشه مثل روز اول تمیز و براق بمانند؟

آیا برای تمیز کردنشان نیاز به یک مایع تمیز کننده شیر آلات مطمئن دارید؟

هر چقدر زیاد هم که برای شیر آلات منزلتان هزینه کنید پس از مدت کوتاهی آنها را جرم گرفته و کدر خواهید دید. در آن زمان است که به فکر استفاده از یک مایع تمیز کننده شیر آلات خواهید افتاد تا رسوبات آب را از روی آنها پاک نمایید. حال انتخاب یک مایع تمیز کننده شیر آلات که قابل اطمینان باشد و باعث تغییر رنگ و سیاهی شیر آلات نشود بسیار مهم است. قبل از هر انتخابی ابتدا باید از کیفیت شیرآلات خود مطمئن باشید زیرا برخی شیر آلات نامرغوب خود بخود پس از مدتی حتی بدون استفاده از هیچگونه مایع تمیز کننده شیر آلات سیاه شده و یا تغییر رنگ میدهند.

پس از اینکه از کیفیت شیر آلات مطمئن شدید بایستی از کیفیت مایع تمیز کننده شیر آلات نیز مطمئن شوید. یک پاک کننده مناسب موارد زیر را رعایت می نماید:

1-به هیچ عنوان حاوی جوهر نمک و یا مواد خورنده جهت بالا بردن قدرت پاک کنندگی نباشد.

2-خورندگی مایع حتما تحت کنترل بوده و یا حتی حاوی ضد خوردگی باشد.

3-حاوی ماده نفوذ دهنده مناسب باشد تا نیاز نباشد مدت زمان خیلی زیادی روی سطح باشد و به سرعت شیر آلات را تمیز نموده و به راحتی آبکشی گردد.

4-اثر خورندگی برای لوله های فاضلاب نداشته باشد.

5-بوی نامطبوع نداشته باشد.

در اینجاست که انتخاب یک مایع تمیز کننده شیر آلات بسیار سخت و حساس میشود.

برای راحتی و مقرون به صرفه بودن و همینطور عدم تجمع شوینده های متفاوت در قفسه های خود میتوانید به راحتی و با اطمینان بسیار بالا از مایع جرم گیر سلدا به عنوان مایع تمیز کننده شیر آلات بسیار مناسب استفاده نمائید.


1039961660051001B


پاک کننده های شیرآلات

شیرآلات، مصالح مهمی هستند که در زندگی ما تاثیر بسزایی دارند و همواره در معرض جرم و آلودگی ها قرار دارند. خوردگی لوله و شیرآلات، یکی دیگر از مشکلات نگه داری این مصالح می باشد. زیرا لوله ها همواره در برابر آلودگی ها، باکتری ها و میکروب ها قرار می گیرند و از جهتی نظافت این لوله ها برای جلوگیری از بیماری های خطرناک، بسیار حیاتی است. مایع تمیز کننده شیرآلات، یکی از مواد شیمیایی می باشد که در رفع این مشکلات به ما کمک بسیاری می کند. هر پاک کننده ای ویژگی های متنوعی دارد. این ویژگی ها، هر کدام برای مقابله با یکی ای مشکلات خاص لوله ها می باشند.

ویژگی مایع تمیز کننده شیرآلات

یک مایع تمیز کننده شیرآلات برای اینکه در تمیز کردن سطوح و شیرآلات قوی عمل کند، باید چند فاکتور مهم داشته باشد. این فاکتور های مهم هر کدام برای از بین بردن آلودگی ها و میکروب ها، بالا بردن سطح مقاومت لوله ها در برابر موارد مهاجم یا جلوگیری از خوردگی می باشند.

نوع آب و آلاینده های موجود در آن ممکن است در مناطق مختلف، متفاوت باشد. به این جهت تاثیر آب هر منطقه بر لوله ها در دراز مدت متفاوت خواهد بود. مایع تمیز کننده شیرآلات با داشتن خاصیت پاک‌کنندگی می تواند لکه های ناشی از سختی آب را تمیز کند. خاصیت پاک کنندگی اعتبار یک پاک کننده به خصوص مایع تمیز کننده شیرآلات می باشد.

شیرآلات همواره در معرض جرم قرار می‌ گیرند. یک مایع تمیز کننده شیرآلات باید خاصیت جرم گیری بالایی داشته باشد. دو خاصیت جرم گیری و تمیز کنندگی در کنار هم مصالحی پاک را به ارمغان می آورند.


1039963660051001B


رسوبات همیشه خطری برای لوله ها می باشند. یک مایع تمیز کننده شیرآلات قوی باید از بین برنده رسوبات ناشی از سختی آب باشد. این ویژگی بسیار مهم است، چرا که رسوبات هم مانند زنگ زدگی چهره ای زشت از لوله ها می سازند.

در یک ساختمان، شیرآلات بسیار زدی به کار برده می شوند. سینک ظرف شویی، دوش های حمام، لوله ها و... همگی مثال هایی از این مصالح هستند. تنوع این مصالح باعث می شود، رعایت نظافت آن ها سخت باشد. به نظر شما می شود برای هر کدام از این مصالح از پاک کننده متفاوتی استفاده کرد؟ خب قطعا در این صورت هزینه های ما چند برابر خواهند شد. مایع تمیز کننده شیرآلات باید این توانایی را داشته باشد که هر کدام از این مصالح را تمیز کند.

یک ویژگی برای مایع تمیز کننده شیرآلات وجود دارد که هیچ کدام از مواد شوینده آن را ندارند. خاصیت براق کنندگی و درخشندگی، یکی از مهم ترین وظایف یک تمیز کننده مصالح این چنینی می باشد.

راکد بودن آب در لوله ها، ماندن قطرات آب در لوله ها، اثر دست ها، کثیفی های ناشی از شست و شوی ظروف و سایر موارد باعث ایجاد بوی نامطبوع بر روی شیر، سینک و... می شوند. یک مایع تمیز کننده شیرآلات باید قدرت بالایی در از بین بردن بوی نامطبوع و جایگزینی رایحه ای خوش داشته باشد.

در صنعت تولید پاک کننده ها، مهندسین این رشته همواره در تلاش هستند تا نمونه های بهتری خلق کنند. پاک کننده های اسپری، ژله ای، مایع، جامد و... هر کدام یک نمونه از این مواد شیمیایی می باشد. برای هرکدام از این ها نحوه کار با آن متفاوت خواهد بود. امروزه استفاده از مایع تمیز کننده شیرآلات بسیار رواج دارد. سهولت کار با آن ها دلیل خوبی برای این محبوبیت است. همچنین این اسپری ها رایحه ای ماندگار تر و بهتر تولید می کنند. بسیاری از پاک کننده ها را در شرایطی باید استفاده کرد که سطح شیرآلات خشک می باشد. در این صورت نتیجه بهتری در عملکرد خود دارند.

مایع تمیز کننده شیرآلات، چه اسپری باشد چه مایع، در بسته بندی های مخصوصی نگه داری می شود. اندازه این بسته ها از یک محدوده چند گرمی تا چند کیلویی می باشد. نوع بسته بندی آن ها به گونه ای می باشد که از اشعه نور و هوا در امان باشند.

تمامی ویژگی های ذکر شده برای مایع تمیز کننده شیرآلات جهت این می باشد که پاک کننده مد نظر ما نظافت ظاهری شیرآلات را انجام دهد و علاوه بر آن میکروب ها و باکتری های بیماری زا را از بین ببرد


1039962660051001B


چگونه یک پاک کننده مناسب انتخاب کنیم؟

اگر بخواهیم در خرید مایع تمیز کننده شیرآلات ، موفق عمل کنیم و پاک کننده مد نظر ما کارایی مورد انتظار را داشته باشد، باید بر حسب یک سری اصول خرید خود را انجام دهید.

در مرحله اول باید بدانید که در ترکیب مواد شیمیایی با نور و هوا، همیشه فرآیند های شیمیایی رخ می دهند. بسته بندی های انواع مایع تمیز کننده شیرآلات می توانند تا حد قابل توجهی خود را از این عوامل دور نگه دارند. برای اینکه پاک کننده ما در دراز مدت فاسد نشود، بسته به دوره استفاده خود، بسته بندی مناسبی از محصول را خریداری فرمایید.

در گام دوم، شما باید نوع کارایی مایع تمیز کننده شیرآلات را انتخاب فرمایید. به این معنی که شما می خواهید از میان خاصیت های جرم گیری، براق کنندگی، ضدعفونی کنندگی، ضد باکتریایی و... کدام یک قوی تر باشد. سپس بر حسب این مورد می توانید بر اساس مشخصات ذکر شده بر روی جلد محصول آن را انتخاب و خریداری نمایید. این مورد بسیار مهم است، برای مثال زمانی که شما نیاز به رفع جرم های قدیمی دارید، دیگر استفاده از مایع تمیز کننده شیرآلات اسپری مانند توصیه نمی شود. در چنین شرایطی باید از جرم گیر های قوی استفاده کنید.

شما در گام بعدی باید به ویژگی های فرعی یک مایع تمیز کننده شیرآلات توجه کنید. رایحه خوش به خصوص در مکان های عمومی بسیار الزامی و مهم است. در چنین شرایطی باید از شوینده هایی استفاده کنید که این ویژگی را دارند. برای ایجاد رایحه خوش در مایع تمیز کننده شیرآلات از گیاهان و میوه های طبیعی استفاده می شود.

مایع تمیز کننده شیرآلات، معمولا خاصیت استفاده برای هر نوع لوله ای را دارد. اما اگر می خواهید اصولی نظافت را رعایت کنید، بهتر است برای هر قسمت از ساختمان و مصالح، آن مایع تمیز کننده شیرآلات مخصوص به خود را خریداری فرمایید.

منبع:تهیه شده توسط واحد R&D سلدا