سلدا

اسپری پاک کننده چند منظوره

Article

در مورد اسپری پاک کننده چند منظوره چه می دانید

یکی از دغدغه های اکثر مصرف کنندگان نسبت به محصولات پاک کننده بهداشتی میزان کف کنندگی آن محصول است و قدرت پاک کنندگی را با میزان کف کنندگی در رابطه مستقیم می دانند.

در صورتی که در غالب موارد چنین نیست و به هیچ عنوان میزان کف کنندگی نمی تواند نشان دهنده قدرت پاک کنندگی باشد. به عنوان مثال در پودرهای شوینده که به صورت دستی و ماشینی بکار میروند, به دلیل استفاده بیشتر از آنزیم و بلیچ در پودرهای ماشینی نسبت به پودرهای دستی قدرت پاک کنندگی به نوعی در این پودرها می تواند بیشتر باشد ولیکن در فرمولاسیون پودرهای ماشینی با افزودن مواد کاهنده کف به میزان قابل توجهی از کف کنندگی این پودرها نسبت به پودرهای دستی می کاهند. همین قضیه کنترل کف کنندگی برای مایعات پاک کننده چند منظوره سطوح علی الخصوص اسپری پاک کننده چند منظوره وجود دارد زیرا اگر در این محصولات میزان کف کنندگی زیاد باشد پاک کردن لکه از سطح بسیار سخت میشود. لذا فرمولاسیون یک اسپری پاک کننده چند منظوره طوری طراحی می گردد که میزان کف کنندگی آن مزاحمتی برای مصرف کننده ایجاد ننماید.


1039965961051001B


حال نحوه مصرف یک محصول اسپری پاک کننده چند منظوره چگونه است؟ در پاسخ باید گفت اطمینان ازکیفیت اینگونه محصولات بسیار مهم است ولی در صورتی که از یک محصول معتبر استفاده می نمائید مصرف بسیار ساده است. ابتدا مشخص نمائید که سطح قابل شستشو است یا خیر سپس در صورت قابل شستشو بودن مایع را به سطح لکه اسپری نمائید چند لحظه صبر نمائید سپس بسته به نوع لکه با اسکاچ یا دستمال کاملا تمیز نمائید. استفاده مجدد مشکلی ندارد ولی در نهایت سطح را با یک دستمال با قدرت جذب بالا کاملا خشک و تمیز نمائید جذب بالای دستمال در عدم نشست مجدد لکه بر روی سطح و جذب لکه به دستمال بسیار مهم است. چرا که اگر دستمال جذب خوبی نداشته باشد دوباره لکه روی سطح مینشیند و شما سطح را کدر خواهید دید.

برای الیاف و لباسها نیز می توانید اسپری پاک کننده چند منظوره را به لکه پارچه اسپری کنید و بعد از مدتی کاملا بشوئید. یا حتی اگر شرایط شستشو مقدر نباشد مثل شرکت در یک مجلس مهمانی می توانید با یک دستمال جاذب لکه و مایع را جذب دستمال نمائید تا سر فرصت آن را بشوئید.

اسپری پاک کننده چند منظوره سلدا نیز محصولی است که برای اکثر لکه ها و سطوح قابل شستشو قابل استفاده می باشد و در مقابل کثیر تولید کنندگان این محصول از بابت تکنولوژی و کیفیت و خواص ذکر شده خیالتان راحت باشد.

شوینده هایی به سبک اسپری

اسپری پاک کننده چند منظوره یک اسپری با قابلیت های بالا است که دارای چند ویژگی مهم و اصلی می باشد. این اسپری پاک کننده چند منظوره جهت سهولت در استفاده و خرید تولید شده اند. خریداران به منظور خرید یک پاک کننده مناسب برای تمامی قسمت های خانه از این محصول استفاده می کنند. معمولا یک پاک کننده یک وظیفه اصلی را به انجام می رساند، به این شکل که جرم گیری می کند، یا لکه بر است و یا... می باشد. اما اسپری پاک کننده چند منظوره ممکن است همه این ویژگی ها را یک جا داشته باشد.یک اسپری پاک کننده چند منظوره باید دارای چند خصوصیت کلیدی باشد. این ویژگی ها ریشه های ساخت یک شوینده می باشند.


1039966961051001B


بوی خوش و رایحه مطبوع

بوی خوش و رایحه مطبوع یکی از ویژگی های محبوب اسپری پاک کننده چند منظوره می باشد. بانوان میل بسیاری به بو و رایحه خوش در منازل دارند، از این رو داشتن رایحه خوش برای یک اسپری چند منظوره یک ویژگی اصلی است. گیاهان معطر و میوه ها منشأ رایحه اسپری ها می باشند. مهندسین این صنعت معمولا از مواد طبیعی برای رایحه استفاده می کنند. بوی بهتر با ماندگاری بالا دلیل استفاده از مواد طبیعی به جای مصنوعی می باشد.

لکه بری

لکه بری یکی از مهم ترین شروط اسپری پاک کننده چند منظوره می باشد. معمولا هر اسپری پاک کننده ای خاصیت لکه بری دارد. در اسپری پاک کننده چند منظوره به طور خاص این ویژگی را الویت قرار داده اند. ممکن است که یک اسپری ویژگی های زیادی داشته باشد. اما این ویژگی ها در همه ی پاک کننده ها وجود نخواهند داشت، در صورتی که لکه بری معمولا در همه ی اسپری ها ثابت می باشد.

براق کنندگی

براق کنندگی خاصیت بعدی اسپری پاک کننده چند منظوره می باشد. براق کنندگی به خصوص برای گاز های استیل و نیز اجاق ها و مکان های شیشه ای و... بسیار مهم می باشد. این ویژگی معمولا در اسپری های پاک کننده به عنوان یک ویژگی اصلی وجود دارد. هر اسپری پاک کننده ای این ویژگی را ندارد. برای مثال پاک کننده سطوح چوبی به این ویژگی نیازی ندارند.

مایع پاک کننده چند منظوره چیست ؟

حتما برای شما نیز اتفاق افتاده است که در محیط خانه خود، چرک ها و آلودگی ها بر روی سطوحی نظیر آینه، سرامیک ها و شیشه ها، کمد ها، کابینت ها و ... قرار گرفته اند. مطمئنا از بین بردن بسیاری از این چرک ها با استفاده از آب آسان نمی باشد. بنابراین می بایست از ماده ی دیگری استفاده نمود که قدرت پاک کنندگی بالاتری داشته باشد و بتواند چرک ها و آلودگی ها را به خوبی از بین ببرد و پاکیزگی و نظافت را برای ما به ارمغان بیاورد.

مایع پاک کننده چند منظوره یکی از پر کاربرد ترین مواد شوینده است که اغلب برای پاک کردن آلودگی ها و چرک ها از روی سطوحی نظیر سینک ها، کاشی ها، لوله ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده یک ماده شیمیایی می باشد که ترکیبات آن بر روی چرک ها و آلودگی ها واکنش می دهند و آن ها را از بین می برند.


1039968961051001B


نحوه ی استفاده از مایع پاک کننده چند منظوره

برای استفاده از مایع پاک کننده چند منظوره می بایست ابتدا مقداری از آن را بر روی سطح مورد نظر پاشید و سپس برای تاثیر بیشتر، به مدت 30 ثانیه صبر نمود تا مایع به خوبی بر روی سطح اثر کند. سپس در نهایت با استفاده از یک دستمال تمیز سطح را به خوبی پاک می کنیم. در صورتی که لکه ها قدیمی باشند، می توانیم مرحله دوم را چندین بار تکرار نماییم.

با توجه به این که ممکن است سطح مورد نظر شما نسبت به این مواد حساس باشد و دچار مشکلاتی همچون از بین رفتن رنگ شود، پیشنهاد می شود ابتدا مقداری از مایع پاک کننده چند منظوره را بر روی قسمتی از سطح، که کم تر در دید می باشد، اسپری نمایید و سپس در صورتی که مشکلی برای این قسمت به وجود نیامد، می توانید با اطمینان خاطر از این مایع شوینده استفاده نمایید.

با توجه به این که این ماده، یک ماده ی شیمیایی می باشد و حاوی ترکیباتی می باشد که ممکن است به سلامتی آسیب بزند، حتما در نظر داشته باشید که با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی از این محصول استفاده نمایید. یکی از مواد بسیار مضر که در برخی از نمونه های مایع پاک کننده چند منظوره وجود دارد، بوتیل سلوسولو می باشد که ممکن است به مغز استخان، کلیه ها و کبد آُسیب وارد نماید.

در استفاده از این محصول همواره از دستکش استفاده نمایید تا از تماس مستقیم آن با پوست دست جلوگیری کنید. تا حد امکان سعی کنید این ماده با چشم، دهان و بینی خود تماس پیدا نکند. در صورتی که این اتفاق افتاد، موضع را با آب فراوان بشویید و فورا به پزشک مراجعه نمایید. همواره در نظر داشته باشید که این مایع را دور از دسترس کودکان قرار دهید تا مشکلی برای آن ها به وجود نیاید.

با توجه به آسیب های وارده اشعه مارای بنفش نور خورشید، پیشنهاد می شود پس از تمیز کردن سطوح مختلف با استفاده از پاک کننده ها، با یک دستمال خیس، سطح مورد نظر را پاک نموده و سپس با یک دستمال خشک، سطح را به طور کامل خشک نمایید. این کار موجب می شود آسیب ها و ضررات ناشی از اشعه ماورابنفش نور خورشید کاهش یابد. برای این که کیفیت مایع پاک کننده چند منظوره دچار تغییر نشود، پیشنهاد می شود آن را در جای خنک نگه داری کنید.

منبع:تهیه شده توسط واحد R&D سلدا