سلدا

اسپری لکه بر مبل

Article

هر چقدر هم شخص با سلیقه و مراقبی هم که باشید حتما پیش آمده که مبلمان شما کثیف و دارای لکه شده باشد آنگاه مطمئنا به دنبال اسپری لکه بر مبل خواهید گشت تا لکه ها را تمیز نمایید.

ولیکن دردسر از آنجا شروع میشود که از چه نوع اسپری لکه مبل استفاده شود که آسیبی به مبلمان نزند. چرا که هزینه تعویض آن بسیار بالاست.

از طرفی توجه داشته باشید خیلی از دستورات خانگی مثل تمیز کردن با سرکه و ... قابل اطمینان نیستند و میتوانند اثرات بدی در دراز مدت بر روی مبلمان شما داشته باشند.

پس حتما برای لکه بری مبلمانتان از یک محصول اسپری لکه بر مبل معتبر استفاده نمایید.

برای راحتی مصرف و آسودگی خاطر شما ما مایع چند منظوره سلدا را که به صورت اسپری نیز در بازار موجود است به شما معرفی می نمائیم. اسپری مایع چند منظوره سلدا محصولی است که با تهیه آن یک اسپری لکه بر مبل معتبر را نیز با خود به خانه خواهید برد.

برای استفاده از هر نوع اسپری لکه بر مبل حتما با تست بر روی یک ناحیه که در دسترس نمی باشد از کیفیت و ثابت بودن رنگ روکش مبلمان خود مطمئن شوید. سپس مقداری از مایع چند منظوره سلدا را به سمت لکه اسپری نمائید و چند دقیقه صبر نمائید. بعد از چند دقیقه دوباره به لکه اسپری نمایید و با یک دستمال نخی که قدرت آبکشی خیلی خوبی داشته باشد لکه را تمیز نمایید در صورت نیاز آن را تکرار نمایید. فقط توجه داشته باشید که قدرت آبکشی دستمال برای جذب لکه از روی سطح خیلی مهم است.

همه چیز درباره اسپری لکه بر مبل

نظافت و پاکیزگی محیط یک مسئله بسیار مهم می باشد. در خانه، محیط کار و... وسایل مختلفی وجود دارد که نظافت هر کدام با استفاده از روش ها و ابزار های مختلفی انجام می گیرد. توجه به نظافت چه در منزل و چه در محیط کار موجب می شود که از تکثیر آلودگی ها جلوگیری شود.

یکی از وسایل پر کاربرد برای نظافت، اسپری لکه بر مبل می باشد که برای از بین بردن چرک ها و آلودگی ها از روی مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد.

در این مقاله قصد داریم اسپری لکه بر مبل را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

اسپری لکه بر مبل چیست؟

اسپری لکه بر مبل در واقع یک ترکیب شیمیایی می باشد که با انجام یک سری واکنش های شیمیایی بر روی آلودگی ها و چرک ها، موجب از بین بردن آن ها می شود.

مبلمان در خانه، محیط اداری و... زیاد مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به این موضوع زیاد در معرض آلودگی ها هستند، بنابراین لازم است که به نظافت آن ها توجه ویژه ای شود. اسپری لکه بر مبل ابزاریست که در چنین مواردی به کمک شما می آید.

نکته ی حائز اهمیت این است که وسایلی شبیه به مبلمان از الیاف ها و مواد آسیب پذیری تشکیل شده اند و ممکن است که در برابر مواد شوینده نا مرغوب دچار آسیب بشوند و از میزان رنگ و کیفیت آن ها کاسته شود. با توجه به این موضوع لازم است که از مایعی استفاده شود که فرمولاسیون آن به گونه ای باشد که به الیاف پارچه آسیب نزند.

ویژگی های یک اسپری لکه بر مبل با کیفیت

اسپری های مختلفی برای از بین بردن لکه ها و آلودگی ها از روی مبلمان در بازار وجود دارد، اما اسپری لکه بر مبل باید به گونه ای باشد که علاوه بر پاکیزگی کاملا موثر ، از وارد شدن آسیب به بافت مبلمان نیز جلوگیری به عمل آورد.

پاکیزگی عمیق و ضد عفونی کردن ویژگی است که یک محصول پاک کننده با کیفیت باید آن را دارا باشد. اسپری لکه بر مبل باید به از بین بردن انواع لکه ها مثل لکه چای، قهوه، جوهر و... کاملا توانمند باشد.

همان طور که در بالا نیز گفتیم از دیگر ویژگی های مهم اسپری لکه بر مبل، آسیب نزدن به بافت و الیاف مبلمان می باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده‌ در بالا یکی دیگر از ویژگی هایی که این اسپری و در کل سایر مواد شوینده باید به آن دارا باشند، این است که با توجه به این که این مواد با پوست انسان در تماس می باشند، باید به گونه ای باشند که به سلامت پوست انسان هیچ گونه آسیبی وارد ننمایند. برخی از اسپری ها در بازار موجود می باشند که فاقد خاصیت اسیدی و بازی می باشند و این خود باعث می شود که از وارد شدن آسیب به پوست جلوگیری شود.

برخی از اسپری های موجود در بازار از ویژگی های نانو فناوری بهره می برند که این ویژگی در افزایش کیفیت و بهره وری آن ها به شدت موثر است.

نحوه استفاده از اسپری لکه بر مبل

در این بخش از مقاله قصد داریم تا روش صحیح استفاده از اسپری لکه بر مبل را بیان کنیم.

برای استفاده از اسپری لکه بر مبل می بایست آن را بر روی لکه های موجود بر روی مبلمان اسپری نمود و پس از زمان حدود سی الی چهل ثانیه، آن را با دست و یا اسفنج ماساژ داد تا مایع اسپری به داخل پارچه نفوذ نماید. پس از انجام این کار، می بایست به وسیله یک عدد اسفنج یا پارچه تمیز کف های موجود بر روی پارچه را به طور کامل پاک کرد.

باید در نظر داشت که از ترکیب اسپری لکه بر مبل با سایر مواد شوینده خود داری نمود.

پیشنهاد می شود اسپری لکه بر مبل را برای مواردی با جنس پارچه های مخمل، جیر و ضد آتش استفاده نکنید.

برای این که اسپری لکه بر مبل دچار آسیب دیدگی و تغییر نشود، بهتر است آن را از قرار دادن در معرض نور مستقیم یا فضای بسیار سرد نگهداری نکنیم. دمای پیشنهاد شده برای نگهداری اسپری لکه بر مبل بین ۵ تا ۲۵ درجه سانتی ‌گراد می باشد.

قبل از استفاده از هرگونه ماده شوینده نظیر اسپری لکه بر مبل می بایست، ابتدا سطح مورد نظر را از مواردی نظیر گرد و غبار ها، خرده ریز ها و ... تمیز نمود. برای این کار می توانید از جارو برقی استفاده نمایید. همچنین برای پاک کردن هر چه بهتر گرد و غبار ها می توانید از یک برس سفت و محکم استفاده نمود. فقط باید در نظر داشت که استفاده از برس باید به گونه ای باشد که هیچ گونه آسیبی به پارچه ی مبل وارد نشود.

برای پاک کردن مواردی همچون دسته مبل و ...، در صورتی که از ابزار هایی نظیر اسپری های تمیز کننده استفاده می کنید، پیشنهاد می شود که از پاشیدن مستقیم اسپری بر روی محل مورد نظر خود داری نمایید و ابتدا مقداری از آن را بر روی یک پارچه تمیز اسپری نمایید و سپس با استفاده از این پارچه اقدام به تمیز کردن ناحیه آلوده کنید.


1039965147941001B


پیشنهاد می شود قبل از اینکه اسپری لکه بر مبل یا هر ماده ی شوینده ی دیگری که از آن برای تمیز کردن مبل خود استفاده می کنید را قبل از استفاده تست کنید و از اینکه هیچ گونه آسیبی به مبل وارد نمی کند مطمئن شوید. برای این کار می توانید مقداری از اسپری لکه بر مبل را بر روی یک پارچه ی تمیز اسپری کنید و با استفاده از اسپری لکه بر مبل یک گوشه از مبل را تمیز نمایید، درصورتی که پس از چند دقیقه این قسمت از مبل دچار هیچ گونه تغییری نشد می توانید به این ماده ی شوینده اطمینان کنید و با خیال راحت از آن استفاده نمایید.

در پایان این مقاله تاکید می کنیم در استفاده از مواد شوینده به شدت دقت کنید و از وارد شدن آن ها به دهان، چشم و بینی و هم چنین تماس مستقیم با پوست، جلوگیری نمایید. هم چنین حتما این گونه مواد را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

منبع:تهیه شده توسط واحد R&D سلدا