سلدا

اسپری لکه بر فرش

Article

اسپری لکه بر فرش

فرش یکی از مواردی است به صورتهای مختلفی استفاده میشود حتی به صورت نصب شده بر روی دیوار...

بعضیها حتی با کفش بیرون از خانه به روی فرش راه میروند. پس فرشها به صورتهای مختلفی دچار لکه میشوند. از طرفی کیفیت فرشها نیز از نظر الیاف بکار رفته تراکم بافت و نوع بافت بسیار متنوع است برخی هم به صورت دستی و برخی دیگر به صورت ماشینی بافته شده اند.

حال با توجه به تنوع این همه لکه و کیفیت چگونه میتوان فرشها را لکه زدائی نمود؟ آیا برای هر لکه یک لکه بر مورد نیاز است؟

مسلما از نظر هزینه و نگهداری این کار معقول به نظر نمی رسد. پس باید یک اسپری لکه بر فرش مناسب که توانایی پاک کردن اکثر لکه ها را داشته باشد خیلی مهم است.

انتخاب یک اسپری لکه بر فرش معتبر بسیار مهم است چرا که با شستشوی اشتباه بسیاری از لکه ها تثبیت شده و مانند رنگ فرش شده و دیگر قابل پاک کردن نیستند.


1039962761051001B


پس برای جلوگیری از هر اتفاق بد یک مایع چند منظوره سلدا را انتخاب کنید که هم میتوانید به صورت اسپری مانند یک اسپری لکه بر فرش مناسب استفاده کنید و هم میتوانید نوع غیر اسپری را تهیه نموده و به راحتی و اطمینان خاطر مانند یک شامپو فرش استفاده نموده و از دغدغه خرید انواع شوینده ها خود را راحت نمایید.

همه چیز درباره اسپری لکه بر فرش

نظافت و پاکیزگی همواره یکی از اصول مهم زندگی می باشد و عدم توجه به آن ممکن است منجر به ایجاد مشکلات زیادی نظیر ایجاد بیماری های مختلف شود. یک زندگی پاکیزه و عاری از بسیاری از بیماری ها، نیازمند از بین بردن میکروب ها، گرد و غبار ها، آلودگی ها و ... می باشد. هر خانه، محیط اداری یا هر فضای دیگری، دارای بخش های مختلفی می باشد که نظافت هر کدام از این بخش ها، با روش های خاص خود و با استفاده از ابزار های مختلف انجام می شود.

یکی از مواردی که در خانه بسیار زیاد در معرض آلودگی ها می باشد، فرش ها می باشند. بنابراین می بایست به نظافت آن ها توجه ویژه ای داشت. برای تمیز کردن فرش ها از روش های مختلفی مانند اسپری لکه بر فرش استفاده می شود، اما باید در نظر داشت که تمیز کردن فرش ها باید به گونه ای باشد که به بافت فرش آسیبی وارد نکند و از زیبایی و دوام آن کاسته نشود.

یکی از روش های پر کاربرد برای تمیز کردن فرش، استفاده از اسپری لکه بر فرش می باشد. در این مقاله قصد داریم این محصول پر کاربرد را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

اسپری لکه بر فرش چیست؟

بافت فرش بسیار حساس و آسیب پذیر می باشد و همان طور که گفتیم ماده شوینده ای که برای تمیز کردن فرش از آن استفاده می شود باید به گونه ای باشد که به بافت فرش آسیب وارد نکند. یکی از مواد شوینده ی مناسب تمیز کردن فرش، اسپری لکه بر فرش می باشد. این محصول در واقع یک ترکیب شیمیایی می باشد که با انجام یک سری واکنش های شیمیایی، آلودگی های موجود بر روی فرش را از بین می برد.

با استفاده از اسپری لکه بر فرش می توان بسیار از لکه ها و کثیفی ها، نظیر چربی ها، جوهر، دوده و ... را به آسانی تمیز نمود.


1039960761051001B


نحوه استفاده از اسپری لکه بر فرش

در این بخش از مقاله قصد داریم تا نکاتی را در رابطه با استفاده از این محصول را ذکر کنیم تا بتوان یک استفاده موثر از اسپری لکه بر فرش داشته باشید.

با توجه به این که لکه بر های موجود در بازار دارای کیفیت های متفاوتی می باشند پیشنهاد می شود که قبل از استفاده از اسپری لکه بر فرش ، ابتدا آن را بر روی قسمت کوچکی از فرش که کمتر در معرض دید می باشد تست کنید و در صورتی که مشکلی برای آن قسمت از فرش به وجود نیامد، می توانید با اطمینان خاطر از آن استفاده نمایید.

بعد از این که از اسپری لکه بر فرش خود اطمینان حاصل کردید می توانید محصول را بر روی لکه اسپری نمایید و بعد از 30 الی 60 ثانیه، با استفاده از یک پارچه ی نرم و تمیز اقدام به پاک کردن لکه نمایید. بهتر است ماده ی شوینده را از فاصله 10 سانتی متری به روی لکه اسپری کرد.

پاک کردن برخی مواد از روی فرش نسبت به سایر موارد کمی سخت تر است و برای از بین بردن آن ها می بایست مراقبت و توجه بیشتری داشت. به طور مثال لوازم آرایشی از آن دست موادی هستند که پس از گذشت مدت زمان نسبتا زیادی با رنگ فرش ادغام می شوند و این موجب می شود که پاک کردن آن ها سخت شود، بنابراین بهتر است که در لحظات اولیه پس از ریخته شدن لوازم آرایشی بر روی فرش، اقدام به از بین بردن آن ها نمود.


1039967661051001B


در استفاده از اسپری لکه بر فرش باید دقت بالایی داشت، باید در نظر داشت تا حد امکان از تماس اسپری لکه بر فرش با پوست دست جلوگیری نمود. علاوه بر این حتما اسپری لکه بر فرش می بایست دور از دسترس کودکان قرار داد. یک نکته مهم حائز اهمیت در استفاده از این محصول این است که به هیچ وجه نباید این اسپری لکه بر فرش را با سایر مواد شوینده ترکیب نمود.

پیشنهاد می شود برای اینکه تغییری در اسپری لکه بر فرش به وجود نیاید و کیفیت خود را از دست ندهد، بهتر است آن را در دمای 5 تا 25 درجه سانتی گراد نگهداری کرد.

برخی از اسپری لکه بر های موجود در بازار توانسته اند با حذف برخی مواد مضر شیمیایی نظیر فرمالین، آمونیاک، کلر و ... از آسیب زا بودن آن ها جلو گیری نمایند.

ویژگی های یک اسپری لکه بر فرش با کیفیت

در بخش آخر این مقاله قصد داریم تا تعدادی از ویژگی هایی که یک اسپری لکه بر با کیفیت باید آن ها را داشته باشد را مورد بررسی قرار دهیم.

همان طور که در این مقاله گفتیم، فرش ها دارای بافت آسیب پذیری می باشند و یک اسپری لکه بر فرش مناسب باید به گونه ای باشد که در عین قدرت پاکیزگی بالا، به بافت فرش آسیبی وارد ننماید و موجب مواردی همچون کم رنگ شدن فرش و ... نشود.

اسپری لکه بر فرش با کیفیت باید دارای قابلیت پاک کنندگی بالایی باشد و بتواند قادر به پاک کردن طیف گسترده ای از لکه ها نظیر جوهر، مواد غذایی، چربی و .... باشد.

در برخی اسپری لکه بر فرش به گونه ای تولید شده اند که بتوانند بدون استفاده از حلال، سطح مورد نظر خود را کاملا تمیز نماییم. با توجه به این موضوع استفاده از مواد سفید کننده به کم ترین میزان خود می رسد و به این ترتیب طول عمر فرش افزایش می یابد.

یکی دیگر از ویژگی های یک اسپری لکه بر فرش با کیفیت این است که برای سلامتی انسان ضرری نداشته باشد و موجب وارد شدن آسیب به پوست، دستگاه تنفسی انسان و ... نشود. همان طور که گفتیم، نمونه هایی در بازار وجود دارد که با حذف و یا کاهش برخی مواد شیمیایی توانسته اند از خطرات اسپری ها کم کنند. علاوه بر این، برخی از اسپری لکه بر فرش فاقد ویژگی اسیدی و بازی می باشند و این خود باعث می شود که از آسیب های آن ها کاسته شود.

منبع:تهیه شده توسط واحد R&D سلدا